МВФ виставив Україні сім нових вимог – ЗМІ
Проект меморандуму передбачає 12 структурних маяків, з них сім – нові
Для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом Україні потрібно підвищити пенсійний вік, скоротити кількість держслужбовців і бюджетників, скасувати «спрощенку» і відкрити земельний ринок. Про це йдеться в останній версії меморандуму про співпрацю України з МВФ, яка є в розпорядженні «Економічної правди».
Проект меморандуму передбачає 12 структурних маяків, з них сім – нові.
Як зазначається, по-перше, Кабінет міністрів повинен до кінця січня 2017 року прийняти рішення про монетизацію субсидій.
По-друге, пенсійна реформа. Встановлено новий термін – кінець березня 2017 року. Чинний проект меморандуму передбачав ухвалення закону про пенсійну реформу до кінця грудня минулого року. Цього не сталося, тому МВФ посилив вимоги.
Маяк передбачає поступове підвищення пенсійного віку: для чоловіків – на чотири місяці щороку, починаючи з липня 2017-го, для жінок – на шість місяців після 2021 року, доти, доки для чоловіків і жінок пенсійний вік не досягне 63 років – у 2027 році.
Також передбачається підвищення робочого стажу до 25 років з січня 2017 року з введенням мінімального страхового стажу на рівні 16 років. Зараз необхідний робочий стаж становить 15 років із поступовим його підвищенням на рік доти, доки він не досягне 35 років у 2036 році.
По-третє, земельна реформа. Новий термін – кінець березня 2017 року. Подати закон про ринок земель у парламент влада зобов'язувалася до кінця вересня минулого року, але не подала. Зараз маяк виписано знову, але жорсткіше – до кінця березня закон має бути прийнято.
По-четверте, треба вибрати міжнародну компанію з гарною діловою репутацією для проведення аудиту Приватбанку. Термін – кінець січня 2017 року.
Аудитори повинні виявити, чи було допущено порушення у складанні фінансової звітності протягом шести місяців, що передують націоналізації.
По-п'яте, треба вибрати міжнародного аудитора для оцінки виконання акціонерами Приватбанку умов реструктуризації. Термін – кінець червня 2017 року. Компанія повинна оцінити, чи дозволяють умови реструктуризації компенсувати втрати із позик, виданих пов'язаним особам.
По-шосте, створення єдиного реєстру отримувачів соціальних виплат – до кінця червня 2017 року. Ідея зі створенням реєстру не нова. Його поява необхідна, зокрема, для продовження процесу верифікації соціальних виплат. Поки що далі розмов і точкових починань справа з місця не зрушила.
По-сьоме, створення законодавчого поля для роботи антикорупційних судів. Термін – до кінця червня 2017 року.