Нафта Brent дешевшає на тлі ядерних випробувань у Північній Кореї
Американська марка WTI продовжує зростати на тлі скорочення видобутку в Мексиканській затоці
У понеділок, 4 вересня, вранці світові ціни на нафту не демонструють єдиної динаміки: американська марка WTI й далі зростає на тлі скорочення видобутку в Мексиканській затоці, в той час як Brent знижується в ціні на новинах про випробування водневого боєзаряду в Північній Кореї, повідомляє Прайм.
Станом на 06:49 за Києвом вартість листопадових ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,42% - до 52,55 долара за барель. Ціна жовтневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зросла на 0,27% - до 47,42 долара за барель.
Зростання цін на американську нафту минулого тижня було пов'язано зі скороченням видобутку на узбережжі Мексиканської затоки, куди прийшов тропічний циклон «Харві». Він став найбільш руйнівним ураганом на території США за останні 12 років, відтоді як на країну в 2005 році обрушився ураган «Катріна», який призвів до затоплення Нового Орлеана. Унаслідок урагану станом на п'ятницю 10 НПЗ загальною потужністю 3,075 мільйона барелів на день залишалися закритими через наслідки стихії. Крім того, чотири НПЗ загальною потужністю 1,105 мільйона барелів на день працювали не на повну силу. Крім того, видобуток нафти в затоці залишається зниженим на 5,5%, або на 96 тисяч барелів на день, за даними бюро безпеки і навколишнього середовища США.
«Трейдери сподіваються, що недопрацьовані обсяги будуть відновлені», - наводить агентство Рейтер слова старшого ринкового аналітика OANDA Джеффрі Халлі (Jeffrey Halley).
При цьому північноморська марка Brent дешевшає в понеділок на тлі новин з КНДР.
У неділю КНДР заявила про успішне випробування водневого боєзаряду, який призначений для оснащення міжконтинентальних балістичних ракет. Північна Корея стверджувала, що випробування водневого боєзаряду не призвело до витоку радіації або інших негативних впливів на довкілля.
При цьому військові Південної Кореї у відповідь провели навчання з використанням балістичних ракет, а президент США Дональд Трамп заявив у своєму аккаунті в Twitter, що слова і дії Північної Кореї залишаються ворожими і небезпечними для США.