Nord Stream керують колишні агенти КДБ і Штазі - ЗМІ
Керівництво Північного потоку застосовує тиск на всіх рівнях, стверджує данський журналіст
Газопровід Nord Stream будують і популяризують колишні агенти КДБ і Штазі (спецслужби НДР). Вони корумпували і шантажували найважливіших політиків Швеції, Фінляндії, Німеччини і Данії, щоб отримати відповідні повноваження. Про це пише данський журналіст-розслідувач Єнс Говсгаард в своїй книзі «Шпигуни прийшли зі спекою», передає Polskie Radio.
Автор книги зазначив, що нинішній директор Nord Stream Маттіас Варніг був агентом Штазі в НДР і секретним агентом в Західній Німеччині. Володимир Путін, який повністю контролює Газпром, є колишнім агентом КДБ.
«Ці два джентльмени - давні знайомі, разом працювали в Дрездені під час «холодної війни». Коли їм був потрібен дозвіл на будівництво газопроводу Nord Stream ще в 2009 році, вони завербували колишніх колег і використовували кілька шпигунських методів, щоб чинити тиск і шантажувати політиків і державних службовців в країнах, які беруть участь в цьому проекті», - заявив Єнс Говсгаард.
Журналіст нагадав, що колишні агенти КДБ, так звані силовики, і тепер займають чільні посади в адміністрації Путіна і в Газпромі. П'ять із шести керівників Газпрому були шпигунами КДБ.
Єнс Говсгаард також наголосив, що, незважаючи на зміну ситуації в світі в порівнянні з 2009 роком, путінська система залишається такою, як раніше, вона не змінюється. Тому Nord Stream і Газпром надалі використовують погрози проти урядів і обдаровують деяких щедрими пожертвами, аби отримати дозвіл на будівництво чергової гілки газопроводу.
«Із західної перспективи 2009 року Путін і Росія були звичайними партнерами. Коли такі країни, як Польща і Україна або країни Балтії постійно попереджали решту Європи про наміри Путіна, небагато західних лідерів брали це до уваги», - сказав журналіст.
У своїй книзі він оприлюднив дані, отримані з дипломатичних каналів, і документи, які свідчать про наслідки згоди на російський проект.
«Для таких країн, як Данія, доступ данських компаній до російського ринку був важливішим, ніж стабільність України. Сьогодні політики краще усвідомлюють цю проблему, але як відмовити Путіну, коли вони мали з ним спільні справи ще 2010 року? Це проблема», - зазначив Єнс Говсгаард.
Данський журналіст вважає, що колишні агенти КДБ і Штазі, у співпраці з екс-канцлером Німеччини Герхардом Шредером, мають доступ до осіб, які приймають рішення в Данії, Швеції і Фінляндії, і використовують ці контакти.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що екс-канцлер ФРН Шредер має намір посісти високу посаду в Роснефти.