Окупанти хочуть запроторити Балуха у карцер на три доби - правозахисники
Володимир Балух продовжує безстрокове голодування, яке він оголосив 19 березня
Засудженого в анексованому Росією Криму українського активіста Володимира Балуха, який голодує від 19 березня, мають намір відправити в карцер СІЗО Сімферополя.
Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Кримську правозахисну групу.
За даними правозахисників, Балуха звинувачують в «порушенні правил внутрішнього розпорядку».
«У карцері українець буде перебувати три доби. Рішення про поміщення людини в карцер ухвалює комісія зі співробітників СІЗО. Ув’язненим, які перебувають у карцері, забороняється листування, побачення, крім побачень з адвокатом, а також придбання продуктів харчування і предметів першої необхідності. Вони не мають права отримувати посилки і передачі, а користуватися спальним місцем можна тільки в спеціально відведені вночі години», – йдеться у повідомленні.
При цьому, за даними правозахисників, Балух у карцер ще не переведений через те, що існує черга на відбування такого покарання, пов’язана з переповненням СІЗО.
Публічних коментарів представників кримського СІЗО з цього приводу немає.
Як повідомлялося, Володимир Балух продовжує безстрокове голодування, яке він оголосив 19 березня.
Суд в анексованому Криму визнав активіста винним в зберіганні боєприпасів і засудив його до трьох років і п’яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (близько 4600 гривень).
Інша справа проти активіста порушена через заяви начальника ізолятора тимчасового тримання в селищі Роздольне Валерія Ткаченка, який стверджує, що Балух його побив. При цьому сам активіст і його захист заявляють, що це Ткаченко напав на нього.
Міністерство закордонних справ України вимагає негайно звільнити Балуха і допустити до нього українських лікарів.
ФСБ Росії затримала активіста 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Володимир Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок.
Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір’ї його будинку.