Онищенко заявив, що поки не проситиме притулку у Великобританії
Нардеп, під якого «копають» прокуратура та НАБУ, планує позов до ЄСПЛ
Народний депутат Олександр Онищенко заявив, що поки не просив про політичний притулок у Великої Британії. Про це він заявив в ефірі телеканалу «112 Україна».
«Я поки нічого не прошу, а перебуваю тут за посвідкою на проживання. Якщо буде чинитися тиск і прийде екстрадиція на мене, коли буде перший суд щодо екстрадиції, тоді я буду просити політичний притулок тут», - заявив він.
Також Онищенко заявив, що прокуратура і Національне антикорупційне бюро (НАБУ), які розслідують його участь у корупційних «газових схемах», не зв'язувалися з ним.
«Ні, зі мною ніхто не зв'язувався, я думаю, їм це особливо не потрібно, оскільки у нас сьогодні й Антикорупційна прокуратура, і прокуратура займаються дискредитацією мого іміджу і тому не проводять будь-які правомірні дії. Це справа сфабрикована, шита білими нитками, мета у них одна – політичний наїзд і відібрати у мене бізнес», - заявив він.
За його словами, у цій справі дві складові – політична та економічна, і він має намір звернутися в Європейський суд з прав людини.
«У мене є стовідсоткові докази політичного підґрунтя всього цього, і враховуючи, що в Україні про це просто ніхто не буде чути, розраховувати на якесь справедливе рішення... не буду. Тому я вирішив це робити через Європейський суд, через який я зможу довести, що це справа політична, і добитися якихось результатів», - додав він.
Нагадаємо, Укрбюро Інтерполу отримало матеріали для оголошення Онищенка в міжнародний розшук. Документи знаходяться на розгляді генерального секретаріату.
Як відомо, 27 липня генпрокурор України Юрій Луценко підписав повідомлення про підозру Онищенку. Дане повідомлення передали захисту і родичам депутата 28 липня. 29 липня Онищенко заявив, що знаходиться у Великій Британії і вже подав прохання про надання йому політичного притулку.
5 липня Верховна Рада зняла недоторканність з Онищенка, а також дала дозвіл на його арешт. Його підозрюють у незаконному привласненні коштів шляхом створення «газової схеми». За попередніми даними, унаслідок викритої схеми державі було завдано збитків на суму 3 млрд грн, з яких 1,6 млрд - це кошти, отримані від перепродажу газу посередниками і виведені через фіктивні підприємства, 1,3 млрд - це неоплачена сума ренти за користування надрами.