ООН: епідемія Сovid-19 за пів року приведе до 7 млн незапланованих вагітностей
Понад 47 мільйонів жінок можуть втратити доступ до контрацепції, що призведе до 7 мільйонів незапланованих вагітностей у найближчі місяці
За прогнозом UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення, кількість жінок, які внаслідок відсутності доступу до методів планування сім’ї можуть зіткнутись з незапланованою вагітністю. Дослідники припускають, що вагітність, яка сталась скажімо через насильство, у світі може вирости до мільйонів випадків у наступні місяці.
Дослідження UNFPA показує величезний масштаб впливу, який Covid-19 здійснює на жінок, оскільки системи охорони здоров'я перевантажуються, заклади охорони здоров’я закриваються або надають лише обмежений набір послуг жінкам і дівчатам, і багато хто з цих жінок вирішує пропустити важливі медичні огляди через страх заразитися вірусом. Перебої в глобальній мережі постачань можуть також призвести до значного дефіциту контрацептивів, і очікується, що гендерно зумовлене насильство зростатиме, оскільки жінки, наче в пастці, тривалий час вдома.
«Ці нові дані показують катастрофічний вплив, який незабаром Covid-19 може спричинити на жінок та дівчат у всьому світі. Пандемія поглиблює нерівності, і мільйони жінок та дівчат зараз ризикують втратити можливість планувати свої сім’ї та захищати тіло та здоров'я», - сказала доктор Наталія Канем, виконавча директорка UNFPA.
За прогнозами фахівців ООН 47 мільйонів жінок у 114 країнах із низьким і середнім рівнем доходу можуть не мати доступу до сучасних протизаплідних засобів, і, як очікується, відбудеться 7 мільйонів незапланованих вагітностей, якщо карантин триватиме протягом 6 місяців і будуть серйозні порушення роботи медичних служб. Кожні 3 місяці карантину призводитимуть до того, що 2 мільйони жінок можуть не мати можливості використовувати сучасні засоби контрацепції.
У повідомленні фонду UNFPA також йдеться, що наразі їхні фахівці співпрацюють з урядами різних країн, щоб визначити пріоритетні потреби жінок та дівчат репродуктивного віку та терміново реагувати під час складних надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я.
Дослідження проводилось UNFPA за участі Avenir Health, Університету Джона Хопкінса (США) та Університету Вікторії (Австралія). Його прогнози ґрунтувалися на останньому дослідженні UNFPA щодо того, що буде потрібно для досягнення цілей організації до 2030 р. Для кожної оцінки дослідники спрогнозували прямий вплив COVID-19 на проблему, про яку йдеться, та поєднали її з порушенням глобальних програм профілактики. від пандемії.