Посол України в Канаді: Моєму російському колезі тут доводиться чути багато неприємних і чесних речей про його країну
Посол України в Канаді: Масштаб недовіри і огиди до дій Росії тут просто колосальний
Надзвичайний і Повноважний Посол України у Канаді Андрій Шевченко заявляє, що російська пропаганда у Канаді працює, але через невдячний ґрунт для неї московському послу доводиться чути багато неприємних речей про Росію. Про це він розказав в інтерв’ю «Главкому».
За його словами, посольство в Україні помічає роботу російської пропаганди в Канаді, проте канадський ґрунт є дуже невдячним для неї. На думку Посла це через дуже здорове уявлення канадського суспільства про право, справедливість, добро і зло. В той же час не потрібно недооцінювати ворога, бо він винахідливий, зауважує український дипломат.
«Поки від російської пропаганди є дрібні «уколи». Ми виявляємо в пресі їхні намагання відпрацьовувати якісь заїжджені платівки, які ми вже чули у Європі. Періодично з’являються якісь поодинокі «професори», що просувають тези з кремлівських темників. Але в цій країні з цими тезами працювати важко. Масштаб недовіри і огиди до дій Росії тут просто колосальний. Те, як Росія поводиться з сусідами, що витворяє у себе вдома, як ставиться до прав людини, - це все абсолютно суперечить уявленню канадців про те, як має бути влаштований світ. Це як інша планета. Так, звичайно, канадці - це така нація, яка намагається шукати діалог і порозуміння з будь-якою країною. І вони знають, що з Росією у них теж є теми, за якими їм треба буде будувати діалог у майбутньому. Але на цьому етапі в канадському істеблішменті є чітке розуміння, що Росія в її нинішньому вигляді - не та держава, не той уряд, не той режим, з яким комфортно мати справу. Як і більшість наших західних партнерів, Канада запровадила санкції проти Росії з перших місяців агресії. Від цих санкцій постраждали і канадські компанії. Тобто Канада платить свою ціну за те, що зайняла принципову позицію щодо Росії і тих росіян, які надихали агресію. Та, з іншого боку, Росія не є пріоритетним, магістральним бізнес-партнером для Канади. 78% торгівлі Канади йде зі Сполученими Штатами Америки. Тому втрата російського ринку - не економічна розмова, а ціннісна і політична», - розказав Шевченко.
Посол упевнений, що будь-якому російському дипломату зараз працювати нестерпно, де б він не був.
«Мені важко уявити щасливого російського дипломата і важко уявити, як він пояснює в будь-якому цивілізованому місці те, що витворяє його країна і його президент. Впевнений, російському послу в Канаді доводиться чути багато неприємних і чесних речей про його країну», - сказав Шевченко.
Дипломат у відповідь на питання зазначив, що він перетинався на заходах зі своїм російським колегою Олександром Дарчиєвим, проте російський посол не є найактивнішим учасником дипломатичного життя в Оттаві.
«Це не той посол, з яким зараз є велике бажання і великий сенс спілкуватись», - додав Шевченко.