Прокурор Києва похвалився вдалою спецоперацією із затримання групи наркодилерів
У п’яти містах України проведено близько 50 обшуків, затримано 13 учасників організованої злочинної групи
Прокурор Києва Роман Говда не бачить істотних зрушень у бік зменшення кількості наркозлочинів, але заявив про викриттям злочинних груп наркоторговців. Про це він сказав в інтерв’ю «Главкому».
Той факт, що шприців у під'їздах будинків та на дитячих майданчиках поменшало, прокурор пояснює заміною ін'єкційних наркотиків на таблетовані.
«Не так давно, вже за час моєї роботи, ми виявили мережу аптек, де без рецептів продавали трамадол та інші заборонені препарати. Закривати такі аптеки не можемо, але ми відправили запити на позбавлення їх ліцензій, а також притягнули до відповідальності кількох провізорів, організатора і власника», - розповів Говда.
Також він повідомив про спецоперацію, проведену в Україні за участі столичної прокуратури минулого місяця. «У п’яти містах України майже 250 правоохоронців одночасно провели близько 50 обшуків, затримали 13 учасників організованої злочинної групи, яка збувала наркотики по всій країні через інтернет. Переважно вони працювали у Київській та Дніпропетровській областях. Яка була схема? Діяли безконтактно. Тобто на номер телефону або поштову скриньку клієнт відсилав смс-замовлення та отримував у відповідь номер банківської картки для перерахунку коштів. Після оплати, на телефонний номер замовника надходило повідомлення з координатами GPS. Замовник приїжджав за вказаною адресою та в якійсь пісочниці викопував своє «замовлення». Кур’єри не знали ані організаторів, ані покупців, покупці у свою чергу не бачили кур’єрів, і так далі. Майже сім місяців слідчі прокуратури спільно з департаментом внутрішньої безпеки Нацполіції України документували діяльність цієї групи. На сьогодні її організатора та 12 учасників заарештовано», - розповів Говда.
Він додав, що серед затриманих опинився й чинний працівник Нацполіції. «Вдень він працював водієм в одному з райуправлінь, а вночі розвозив «замовлення»», - повідомив прокурор.
За його словами, суму застави за всіх (13 людей) було визначено у 40 мільйонів гривень, за організатора – 10 мільйонів, і він її не сплатив. «Плюс ми арештували майно, авто, а також кошти на рахунках фігурантів на суму близько 1 мільйона гривень», - додав прокурор.
Нагадаємо, Роман Говда очолив київську прокуратуру на початку липня 2016 року. До цього часу працював на посаді прокурора Одеської області (квітень–вересень 2015 року), а потім обіймав посаду заступника генпрокурора Віктора Шокіна.