Путч у Туреччині міг закінчитися тільки поразкою - експерт
Із перших годин заколоту майже всі європейські лідери, лідери Сполучених Штатів стали на бік демократично обраної влади
У Туреччині хунта могла б перемогти у двох випадках: якби вона була організованішою і відразу захопила політичних лідерів: президента Ердогана, прем’єр-міністра та інших, або якби заколотники мали б велику підтримку суспільства. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів Олександр Хара - директор департаменту міжнародних багатосторонніх відносин «Майдану закордонних справ».
«За великим рахунком,військові програли не лише через погану підготовку – не все військово-політичне керівництво країни було задіяно, вони також не спромоглись довести суспільству, що вони на його боці й роблять те, що йому потрібно», - додав він.
Експерт також зазначив, що не останню роль відіграла і міжнародна підтримка чинної влади. «Із перших годин заколоту майже всі європейські лідери, лідери Сполучених Штатів та інших країн стали на бік демократично обраної влади, а не військових. І звичайно, не було підтримки ані зсередини армії, ані суспільства, ані зовні. Такий путч міг закінчитися тільки поразкою», - підкреслив Хара.
Нагадаємо, ввечері 15 липня в Туреччині стався збройний заколот. Група військових заявила, що бере управління країною в свої руки, щоб забезпечити дотримання конституційних прав громадян. Турецькому уряду вдалося відновити контроль над ситуацією в країні. В результаті цих подій загинуло понад 200 людей.