Росгідромет підтвердив, що радіоактивна хмара, яка пройшла Європою, була з Уралу
Атмосфера в регіоні Південного Уралу забруднена ізотопами радіоактивного рутенію
У селі Аргаяш Челябінської області, розташованому неподалік від підприємства з виробництва компонентів ядерної зброї «Маяк», в період з 26 вересня по 1 жовтня було зафіксовано «екстремально високе» радіаційне забруднення ізотопами рутенію (Ru-106), що перевищує норму в 986 разів.
Про це свідчить інформаційний бюлетень, розміщений на сайті Росгідромету.
При цьому в аналогічний період «перевищення сумарної бета-активності в пробах ... фіксували всі пости» на Південному Уралі, уточнюють у федеральній службі. В кінці вересня продукти розпаду були виявлені в Республіці Татарстан, в Волгограді і Ростові-на-Дону.
З 29 вересня по 3 жовтня підвищення концентрації рутенію-106 зазначалося в атмосфері всіх європейських країн, «починаючи з Італії і далі на північ Європи».
В «Росатомі» повідомлення відкидали.
Про те, що в регіоні Південного Уралу, імовірно, стався радіоактивний викид Ru-106, німецькі фахівці з радіаційного захисту повідомили 8 жовтня.
Після заяви з ФРН в російської держкорпорації «Росатом», якій належить виробниче об'єднання «Маяк», підкреслили, що радіаційна обстановка навколо всіх об'єктів атомної галузі РФ перебуває «в межах норми».
Виникнення радіоактивної хмари з вмістом цієї радіоактивної речовини не мало негативного впливу на здоров'я людей і довкілля в Європі, стверджують французькі дослідники. Водночас, якби такий інцидент трапився у Франції, це змусило би владу евакуювати людей у радіусі кількох кілометрів від місця викиду, зауважили в інституті.