Російському офіцеру зі СЦКК заборонено в’їзд в Україну на три роки
Російський офіцер незаконно відвідував тимчасово окупований Крим
Державна прикордонна служба України закрила в'їзд до України на 3 роки одному з російських офіцерів, які входили до складу Спільного центру контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook речник Держприкордонслужби Олег Слободян.
Таке рішення було прийнято у зв’язку з тим, що офіцер незаконно відвідував тимчасово окупований Крим.
«Російські офіцери, які входили до складу СЦКК учора ввечері виїхали з України. Оформлення проходило у пункті пропуску «Гоптівка», що на Харківщині. Під час оформлення був виявлений офіцер, підполковник, який відвідував тимчасово окупований Крим через закриті урядом України пункти пропуску. В ході співбесіди він підтвердив інформацію, що у квітні 2017 року заїжджав до Криму через тимчасово закритий ППр «Сімферополь», - повідомив Слободян.
Як повідомлялося, російські військові зі складу СЦКК перетнули кордон з Україною та повернулися в РФ.
Спеціальний представник США з питань України Курт Волкер звернув увагу, що Росія відкликала своїх офіцерів зі СЦКК просто перед сильною ескалацією порушення режиму припинення вогню.
Нагадаємо, в МЗС Росії заявили, що російські представники СЦКК покинуть Україну 19 грудня через «напружену морально-психологічну обстановку».
14 грудня спостерігачам місії ОБСЄ передали лист від Міноборони РФ з повідомленням про те, що Росія збирається відкликати з території України офіцерів своїх Збройних сил з СЦКК.
Як відомо, Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін – група з контролю за дотриманням Мінського протоколу, до якої входять представники української та російської сторін.
Центр почав роботу 26 вересня 2014 року в місті Соледар Донецької області.
З квітня 2015 року українська та російська сторони почали вести окремі журнали випадків порушення режиму припинення вогню.
Учасники СЦКК зокрема домовляються зі сторонами про режим припинення вогню та допомагають гарантувати безпеку спостережній місії ОБСЄ.