Семерак зустрівся із найбільшими українськими зернотрейдерами
За словами міністра, для України одним із пріоритетів є запровадження європейських стандартів у роботі морських портів
Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак напередодні сезону експорту зерна, що розпочнеться 1 липня, зустрівся із найбільшими зернотрейдерами та представниками Американської торговельної палати, щоб обговорити екологічну складову у процесі організації транспортної логістики та подальшу взаємодію у цьому процесі бізнесу і Державної екологічної інспекції.
Як повідомляє прес-служба Мінприроди, сторони домовилися створити спеціальну «гарячу лінію» для інформування питань про екологічний нагляд, які можуть виникати у період сезону експорту зерна.
Зазначається, що під час зустрічі міністр заявив про важливість екологічної складової під час організації морської логістики. Він нагадав, що у червні Міжнародна морська організація (ІМО) розпочала аудит портів України, до якого залучені представники Мінприроди та Державної екологічної інспекції.
«Аудит охоплює не лише міжнародне торговельне судноплавство, але також стандарти щодо забезпечення безпеки на морі і запобігання забрудненню довкілля з суден довкілля, першою чергою, морського. Йдеться якраз про ту важливу частину роботи, яку виконують українські екологічні інспектори для упередження виникнення забруднення та захисту довкілля», - повідомив Семерак.
Він зазначив, що для України одним із пріоритетів є запровадження європейських стандартів та інновацій у роботі морських портів.
«Азовське та Чорне море - важливі райони міжнародних транспортних перевезень. З одного боку торговельне мореплавство приносить прибуток, а з іншого - нерідко завдає великої шкоди довкіллю і є причиною забруднення моря. Ми не можемо робити вигляд, що у нас немає цієї проблеми», - заявив міністр.
Він наголосив, що українські експортери повинні вживати заходів щодо забезпечення екологічної безпеки суднами, на яких експортується продукція, для зменшення забруднення навколишнього природного середовища.
«Це і є ніщо іншим як соціальною відповідальністю бізнесу. Держава готова підтримувати та допомагати такому бізнесу. Україна зробила вибір на користь Європейського союзу, а значить, ми зобов’язалися запровадити сучасні екостандарти, і бізнес має бути партнером у цій історії», - сказав Семерак.
У ході зустрічі також йшлося про проведення екологічного та радіологічного контролів зернових вантажів у морських портах України та необхідність внесення змін до відповідних нормативно-правових актів. Окремо учасники зустрічі обговорили роботу системи автоматичного контролю за переміщенням вантажів (система «Янтар»), яка працює в морських портах України.
Також сторони домовилися ініціювати проведення зустрічі за участю представників Державної екологічної інспекції, Державної прикордонної служби, Державної митної служби, Адміністрації морських портів, Міністерства інфраструктури та Мінприроди для налагодження подальшої співпраці держави та бізнесу у процесі впровадження в Україні сучасних міжнародних стандартів, зокрема, у частині охорони довкілля.
Нагадаємо, заступник голови Державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко заявив, що після анексії Криму Росія захопила до 90% від загальних риболовецьких ресурсів України в Чорному морі.