Сенат США оскаржив зняття санкцій з компаній Дерипаски
Проти ініціативи уряду Трампа виступили не тільки демократи, але й республіканці
Верхня палата американського Конгресу ухвалила резолюцію проти рішення адміністрації Трампа зняти санкції проти трьох російських компаній, пов'язаних з Олегом Дерипаскою.
Про це повідомило американське видання The Hill.
«Сенат проголосував за те, щоб затвердити законодавчу ініціативу, що блокує план президента Трампа скасувати санкції проти трьох російських компаній», - зазначається у повідомленні.
При цьому, 57 сенаторів підтримали рішення, що не дозволяє адміністрації знімати санкції з РФ, 42 висловилися «проти». Це означає, що проти ініціативи уряду Трампа виступили не тільки демократи, але й республіканці. При цьому, достатньо було лише простої більшості для того, щоби прийняти рішення.
Як підкреслює видання, хоча це лише процедурне голосування, воно демонструє, наскільки різняться підходи до зовнішньої політики адміністрації Трампа й республіканців у Конгресі. Однопартійці президента в Конгресі ставляться недовірливо до його «теплих» заяв на адресу Росії.
Голосування у Сенаті відбулося на тлі повідомлень у ЗМІ про те, що президент обговорював можливість виходу Сполучених Штатів з Організації Північноатлантичного договору (НАТО).
8 січня, семеро конгресменів-демократів, які обіймають керівні посади у комітетах Конгресу, звернулись до міністра фінансів США з листом з вимогою пояснити рішення міністерства послабити санкції проти російських алюмінієвих компаній. Зокрема, йдеться про те, що в рамках відходу Дерипаски від володіння та управління компаніями, планом передбачається передача акції російському банку пов'язаному з Кремлем – ВТБ, який наразі перебуває під санкціями США.