Сорос передав більшу частину своїх статків благодійній організації
Це перетворює «Відкрите суспільство» на другу за розміром капіталу благодійну структуру в США
Один з найбагатших людей світу американець Джордж Сорос передав більшу частину своїх статків - 18 мільярдів доларів - заснованій ним благодійній організації «Відкрите суспільство», перетворивши її на одну з найбільших подібних організацій у світі.
Згідно з інформацією газети The Wall Street Journal, це перетворює «Відкрите суспільство» на другу за розміром капіталу благодійну структуру в США після фонду імені Білла і Мелінди Гейтс, який володіє приблизно 40 мільярдами доларів.
«Відкрите суспільство» фінансує допомогу біженцям, зусилля в галузі розвитку суспільної охорони здоров'я, підтримує правозахисні організації, допомагає в проведенні економічних реформ. Фонд працює у кількох десятках країн, щорічно жертвуючи близько мільярда доларів.
Як повідомив фонд, жодних найближчих планів розширення діяльності він не має. Капіталом фонду, як і раніше, керуватиме фінансова фірма самого Джорджа Сороса.
Перше закордонне відділення фонду Сороса відкрилося в 1984 році в країні, де народився майбутній філантроп, ‒ Угорщині, однак останнім часом його відносини з урядом у Будапешті різко ускладнилися.
В Україні американський фінансист і філантроп Джордж Сорос заснував у 1990 році Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) – одну з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місією фонду є сприяння розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значущих громадських ініціатив. У вересні 2017 року Сорос призначив новим виконавчим директором Міжнародного фонду «Відродження» Олександра Сушка, який наразі є головою правління Фонду.
Фонд «Відкрите суспільство» почав працювати в Росії в 1995 році. Він виділив понад 100 мільйонів доларів на підтримку російської науки, фінансував створення інтернет-центрів у 33 російських університетах, закуповував книги для російських бібліотек, допомагав російським НКО і незалежним ЗМІ. У 2015 році фонд потрапив до списку «небажаних організацій» у Росії.