США і Росія на шляху до нової холодної війни, і винен у цьому Путін - Washington Рost
Претензії Путіна на власну сферу впливу нежиттєздатні - американські ЗМІ
США і Росія досягли нової найнижчої точки у відносинах після посилення санкцій і відповіді на них. Через 25 років після закінчення холодної війни, відносини знову стали надзвичайно холодними. Про це в редакційній статті пише американське видання Washington Рost, наголошуючи, що нинішня напруга з'явилася зовсім не тому, що США раптом захотіли повернення старого ворога.
«Те, що відбулося - це результат поганих рішень президента Росії Володимира Путіна. І ці рішення були прийняті навмисне, можливо через внутрішньополітичні інтереси самого російського президента», - йдеться у статті.
Видання пише, що Путін вирішив захопити український Крим, а потім розпалити бойові дії на сході України в 2014 році, порушивши норми про національного суверенітету, які були схвалені після Другої світової війни. Війна в Донбасі - це ніщо інше, як тактика Путіна посіяти ще більшу нестабільність в Україні після революції і втечі проросійського президента Віктора Януковича.
«Путіна розлютило українське рішення підписати угоду з Євросоюзом, але Україна - не васал Росії. А претензії Путіна на власну сферу впливу нежиттєздатні. Санкції, запроваджені США і Європою, були відповіддю на погано оцінене імпульсивне рішення російського президента застосувати насильство як інструмент залякування і примусу», - йдеться в статті.
Іншим невдалим його рішенням було втручання у вибори в США. Путін не може уникнути відповідальності за спроби нашкодити кандидату в президенти Гілларі Клінтон. Російський президент був роздратований тим, що вона, будучи Держсекретарем США, підтримала протести в Росії у 2011-2012 році. Але загалом він помиляється, коли думає, що Америка організувала ті акції народного невдоволення.
Зараз Путін і його соратники цинічно заперечують спроби втрутитися у американські вибори, але безумовно вони знають, що сталося і як. Санкції, запровадженні президентом Бараком Обамою в грудні минулого року, а також ті, які схвалив Конгрес, не з'явилися з нічого. Вони стали логічною відповіддю на спроби Путіна підірвати американську демократію.
Чи всі ці рішення принесли хоч якісь позитивні наслідки для Росії чи глобальної стабільності? Путін поводиться так, тому що вважає: агресія робить Росію сильнішою. Вірогідно у його світі «нульового результату» посіяний ним хаос у американській політиці приносить російському президенту задоволення. Але його тактика принесла негативні нслідки для Москви як у випадку агресії проти України, так і після втручання у політику в США. Рішення Путіна дорого обійшлися Росії, її економіці і народу.
«Ми тривалий час вірили, що співпраця США і Росії важлива для запобігання прорахунків. І дуже важливо, щоб Вашингтон і Москва продовжували говорити один з одним. Але Путіну не варто чекати, що Захід раптом пробачить чи забуде про його погані рішення. Він вчинить розумніше, якщо почне роботу над усуненням джерела напруги замість того, щоб вигадувати нові способи її посилити», - йдеться в статті.