Суд дозволив військовій прокуратурі провести обшуки в «Укроборонпромі»
«Укроборонпром» підозрюють у співпраці з фіктивними підприємствами
Печерський райсуд Києва дозволив Військовій прокуратурі Луганського гарнізону вилучити документи концерну «Укроборонпром» щодо співпраці з ТОВ «Оптимумспецдеталь», ТОВ «Інтер Сталь ЛТД» і ТОВ «Фірма «Ренал», яких підозрюють у фіктивній діяльності.
Таку ухвалу суд прийняв 29 березня після розгляду клопотання слідчого, яке він подав у рамках кримінального провадження №42016110350000102.
Слідство встановило, що в 2014-2015 роках ДП «Київський бронетанковий завод» отримав шість замовлень від Міністерства оборони на ремонт та обслуговування машин спецпризначення. В подальшому в податковій звітності завод показав, що в серпні–листопаді 2015 року нібито придбав ведучі мости до спецтехніки у «Фірми «Ренал» на суму 5,28 млн грн. У свою чергу фірма в цей час нібито зробила закупівлю мостів та комплектуючих до них у компаній «Оптимумспецдеталь» та «Інтер Сталь ЛТД» на суму майже 13 млн грн. Далі «Оптимумспецдеталь» нібито провела закупівлю військового обладнання у ТОВ «Промомаркетгруп», ТОВ «Наполі груп» та ТОВ «Мідленд інвест».
Прокуратура проаналізувала податкові накладні по всьому ланцюгу операцій і не встановила фактів надання логістичних послуг із постачання товарів. Крім того, на допиті директор та засновник «Промомаркетгруп» заявила, що зареєструвала фірму за грошову винагороду і підприємництвом не займалася. А колишній директор «Оптимумспецдеталі» розповів, що у підприємства були відсутні складські приміщення, автотранспорт та трудові ресурси, метою реєстрації фірми було заволодіння державними грошима, які були виділені на оборонний сектор.
Обшуки за місцем реєстрації «Оптимумспецдеталі», «Інтер Сталь ЛТД» та «Ренала» жодну з фірм не виявили.
Але слідство встановило, що з цими трьома підприємствами в останні роки вели господарську діяльність інші державні підприємства, які входять до концерну «Укроборонпром». У суді слідчий клопотав про доступ до документів концерну про взаємовідносини зі згаданими трьома підприємствами, документів про роботу департаменту безпеки концерну та до положень про кваліфікаційний відбір постачальників. Суд це клопотання задовольнив.
Засновником та керівником підприємства «Інтер Сталь ЛТД» є житель Черкаської області Андрій Рогоза. «Оптимумспецдеталь» зараз записана на Романа Чубу, в 2015 році її власником був Ігор Волохач, фірма замішана в оборудках навколо поставок запчастин ДП «Харківський бронетанковий завод».
Власниками ТОВ «Фірма «Ренал» вказані Григорій Ворончук та Лілія Пастущенко.
«Київський бронетанковий завод» з кінця 2015 року очолює Вадим Шкавро. До нього підприємство очолював Владислав Лисиця, який до того працював в структурі КрАЗа Костянтина Жеваго.
Після президентських виборів в 2014 році концерн «Укроборонпром» очолив Роман Романов, який до того керував президентською кампанією Петра Порошенка в Херсонській області. До виборів Романов займався продажем авто, в тому числі корпорації «Богдан», яка належить першому заступнику секретаря РНБО Олегу Гладковському і який на цій посаді курує діяльність оборонно-промислового комплексу. Раніше співвласником «Богдана» був Петро Порошенко.