13 жовтня, 2016, 16:30 glavcom.ua
Нардепи прирівняли вплив на довкілля від свинокомплексу закритого типу, де утримують більше 900 свиноматок, до ядерних електростанцій, нафтопереробних заводів та об’єктів виробництва у галузі чорної та кольорової металургії. Відповідний законопроект - 2009а-д «Про оцінку впливу на довкілля» - був сьогодні, 13 жовтня, направлений на підпис президенту.
Прес-служба профільної Асоціації «Свинарі України» переконує, що така класифікація істотно вплине на діяльність підприємства: дозвільна документація, перевірки тощо. «Безперечно, виробництво має бути відповідальним, проте логіку ніхто не відміняв. Прирівнювати ж наслідки діяльності свиноферми до Чорнобильської трагедії видається, м’яко кажучи, значним перебільшенням», - наголосили в Асоціації.
У прес-службі також додали, що під прицілом опинилась доля не лише свинарів, а й виробників іншої тваринницької продукції — птиці, великої рогатої худоби, кролів, — а також м’ясо- та молокопереробних заводів. Асоціація свинарів разом з іншими галузевими об’єднаннями готує звернення до президента, щоб він наклав на законопроект 2009а-д вето і, таким чином, не допустив припинення розвитку тваринництва в Україні.
Поза тим, мешканці сіл, в яких розташовані навіть невеликі промислові свиноферми, в останні роки страждають від жахливих запахів, які продукують ці об'єкти. Через особливості технології промислової відгодівлі свиней запах розповсюджується в радіусі кількох кілометрів.Технологія наступна: свиней готують не натуральними кормами, а спеціальними добавками, потім гній накопичується у бетонних резервуарах безпосередньо під підлогою свиноферми, потім за допомогою гідрозмиву переноситься у приймальні ями, після чогоперекачується у великі лагуни поруч із свинокомплекосом. В цих лагунах гній знаходиться впродовж 5-6 місяців, а потім вноситься на поля.
Запах від свиноферм не лише шкодить екології, а й негативно позначається на здоров’ї людей, які змушені дихати забрудненим повітрям.