The Financial Times назвала два варіанти помсти США Росії за хакерські атаки
Якщо США хочуть продемонструвати свій кіберпотенціал з метою стримування, ефект буде слабшим в разі таємних дій
The Financial Times вважає, що у США є два основні варіанти дій. Один – «прямі заходи - нанесення атаки по кіберпотенціалу Росії, можливо шляхом виведення з ладу деяких її військових систем».
Однак «немає жодних уявлень, як командування армії США буде контролювати ескалацію в кіберконфлікті, і чим він закінчиться», зазначає Дайер.
Більш того, йдеться у статті, якщо США хочуть продемонструвати свій кіберпотенціал з метою стримування, ефект буде слабшим в разі таємних дій. При цьому Пентагон, можливо, не захоче, щоб Росія отримала уявлення про розроблену ним кіберзброю.
Другий варіант - діяти через юстицію, «в тому числі пред'явити звинувачення фізичним особам, причетним до того, що трапилося, і накласти санкції на компанії чи організації російського уряду», йдеться в статті.
За припущенням автора, адміністрація Обами розробить фінансові санкції, але заручитися їхньою міжнародною підтримкою буде непросто. «Європейські офіційні особи кажуть, що їм нелегко забезпечувати підтримку санкцій, пов'язаних з Україною», - йдеться в статті.
Як повідомлялось, президент США Барак Обама звинуватив президента Росії Володимира Путіна у спробі «відновити втрачену славу силою». «Якщо Росія втручатиметься у справи сусідів, це може бути популярно дома, може призвести до зростання націоналістичного запалу. Але через деякий час це призведе до послаблення ролі Росії і зробить її кордони менш захищеними», – сказав Обама 20 вересня під час зустрічі Генеральної асамблеї ООН, де він виступав з останнім словом на посаді президента США.