Туск закликав Європарламент якнайшвидше надати Україні безвіз
Туск вважає, що на кону стоять не лише інтереси ЄС у різних сферах, а й його авторитет
Президент Європейської ради Дональд Туск у листі до президента Європарламенту Мартіна Шульца закликав якнайшвидше домовитися про механізм призупинення дії безвізового режиму, щоб надати обіцяний безвіз Україні і Грузії.
Про це йдеться в листі Туска від 6 грудня, який має у своєму розпорядженні «Радіо Свобода».
«Ми ризикуємо втратити не лише соціальні, політичні й економічні інтереси, не лише майбутнє наших відносин з усіма нашими сусідами, а й – особливо – наш авторитет», – ідеться в листі.
«Ми не можемо дозволити тим, хто довірився нам, зрештою стати жертвами наших внутрішніх суперечок», – написав Туск.
Президент Європейської ради додав, що ЄС висунув суворі вимоги до своїх партнерів, які вони виконали «ціною болючих реформ, і часто з величезними політичними ризиками».
«Якщо ми хочемо втілити безвізовий режим у реальність, то я твердо переконаний, що з самого початку потрібен надійний і ефективний процес призупинення. Тому, якщо ми хочемо зберегти наш авторитет, ми повинні знайти реальне, а не ідеальне, розв’язання цієї проблеми», – зазначив Туск.
Як повідомляє брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк, механізм призупинення безвізового режиму на спеціальних переговорах («триалозі») в Брюсселі розглядатимуть 7 грудня о 18:00 за Києвом. За його словами, сторони можуть домовитися щодо часу першого періоду призупинення – 9 місяців.
[TWITTER]
[/TWITTER]
Водночас офіційної інформації щодо переговорів немає.
Нагадаємо, 17 листопада Європейський союз на рівні Комітету постійних представників країн – членів ЄС (COREPER) погодив скасування віз для українців. Водночас у ЄС заявили, що запровадження безвізового режиму між ЄС і Україною можливе після затвердження в Євросоюзі механізму його призупинення. На 7 грудня заплановано черговий раунд міжінституційних переговорів між Радою ЄС, Європарламентом та головуючою в ЄС країною щодо механізму тимчасового призупинення безвізового режиму.
Читайте також матеріал «Главкома»: «Не дуже й треба». Як українців готують до зриву безвізу?»