У Ляшка лякають аварією на Хмельницькій АЕС. НАЕК «Енергоатом» все спростовує

Енергоатом

Депутат Андрій Артеменко заявляє про серйозну аварію на АЕС

Депутат Ради від «Радикальної партії» Андрій Артеменко заявляє про те, що 16 липня на Хмельницькій АЕС сталася серйозна аварія з розгерметизацією ядерного палива. Водночас, як повідомляє «Інтерфакс-Україна», прес-служба НАЕК «Енергоатом» спростовує цю інформацію.

«Як мені стало відомо з достовірних джерел, уряд приховує серйозність аварії, що сталася 16 липня на першому блоці Хмельницької АЕС, де відбулися розгерметизація першого контуру блоку і потрапляння радіоактивного теплоносія в парогенератор. Крім цього, була ще й розгерметизація самого ядерного палива, що є особливо критичною ситуацією», - написав він на своїй Facebook-сторінці.

За інформацією депутата, у понеділок у Кабміні відбулася нарада за участю віце-прем'єра Володимира Кістіона і глави Міненерговугілля Ігоря Насалика з цього питання, а на четвер заплановано ще одну урядову нараду.

У прес-службі НАЕК «Енергоатом» агентству «Інтерфакс-Україна» повідомили, що інформація депутата А.Артеменка не відповідає дійсності й «почерпнута з невідомих неперевірених джерел та вводить громадян в оману».

«16 липня блок №1 Хмельницької АЕС був відключений від енергомережі у зв'язку з наявністю протікання в парогенераторі ПГ-1, про що «Енергоатом» оперативно повідомив на своєму сайті. Проте ні про яку розгереметізацію ядерного палива не йдеться... Радіаційний фон на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змінився, перебуває на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків», - резюмували в прес-службі.

Як повідомлялося, Хмельницька АЕС (ХАЕС) - розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені в 1987 і 2004 роках).

«Енергоатом» є оператором всіх чотирьох чинних АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.