У Москві біля будівлі ФСБ вимагали звільнити українських моряків
Правоохоронці затримали 12 учасників акції
У Москві біля будівлі ФСБ на Луб'янці відбулась акція «Збори громадян, обурених діями влади».
Правоохоронці затримали 12 учасників акції. Під час демонстрації, учасники, зокрема, вимагали, звільнити захоплених Росією біля Керченської протоки українських моряків. Про це повідомляє російське незалежне видання «Новая газета».
На акції зібралися приблизно 50 осіб, учасники вимагали звільнити фігурантів так званих справ «Сети» і «Нового величия».
На захід також прийшли члени руху SERB, які облили мочею одного з організаторів акції Олега Еланчика. На заході також були присутні активісти «Національно-визвольного руху» (НОД), які штовхають учасників акції.
Організатори акції пояснили, що хотіли провести «Марш за мир. Проти насильства», «присвячений антивоєнній темі і сваволі силовиків всередині країни» за маршрутом від Пушкінської площі до проспекту Сахарова. Проте влада міста запропонували організаторам перенести акцію на околицю міста.
На «Зборах громадян, обурених діями влади» були присутні, зокрема, політик Леонід Гозман і учасниця Pussy Riot Марія Альохіна.
Один із учасників акції тримав плакат із закликом звільнити українських моряків, яких російські силовики атакували і незаконно захопили у полон в листопаді.
Однак, силовики почали затримувати учасників акції. Зокрема, двох демонстрантів затримали через плакати.
За даними проекту «ОВД-Инфо», загалом на акції затримали 12 людей.
[TWITTER]
[/TWITTER]
Нагадаємо, при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».