У М'янмі триває збройний конфлікт: біженці рохінджа продовжують тікати з країни
Остання сутичка у М'янмі призвела до 89 жертв
Члени народності рохінджа, що сповідує іслам та проживає на північному сході М'янми, залишають свої домівки та стають біженцями. До цього їх змушує збройне протистояння між урядовими військами та бойовиками збройних угруповань рохінджа. 26 серпня на кордоні з Бангладеш зупинили близько 1000 рохінджа, котрі намагалися перетнути кордон, втікаючи з М'янми у бік сусідньої держави. Про це в неділю, 27 серпня, повідомили представники влади М'янми, передає інформагенція Reuters.
Цій масовій втечі передували збройні сутички в штаті Ракхайн, внаслідок яких, за останніми офіційними даними, загинули 89 людей. Конфлікт, що триває з жовтня минулого року, загострився, коли бойовики збройних угруповань рохінджа вчинили низку нападів на військові об’єкти урядових сил. За даними ООН, є всі підстави вважати, що представники урядових сил М'янми причетні до злочинів проти людяності, скоєних під час силових операцій у населених рохінджа районах країни.
Рохінджа є народністю, яка сповідує іслам. Більшість із 1,1 мільйона представників цієї меншини проживає у населеній переважно буддистами М'янмі. Попри це, членам народності відмовляють у наданні громадянства цієї країни. Їм закидають, що вони нелегально перебралися до М'янми з Бангладеш. Натомість представники рохінджа запевняють, що ця народність вже століттями живе у М'янмі.
Хоч влада Бангладеш офіційно не заявляла про прийом біженців, вона дозволила рохінджа перетинати кордон. Наразі у Бангладеш проживають сотні тисяч рохінджа з М'янми, що змушені були рятуватися втечею до сусідньої країни. За приблизними підрахунками, лише в жовтні 2016 року до Бангладеш з М'янми прибули близько 87 тисяч рохінджа.