У резонансному законопроекті про захист української мови є багато нездійсненних речей – глава профільного комітету
23 сiчня, 2017, 15:25 glavcom.ua
Княжицький переконаний, закон про державну мову наштовхнеться на супротив при прийнятті
Після розгляду у комітеті законопроект про захист державної мови значно відрізнятиметься від кожного з трьох, зареєстрованих нині. Про це в коментарі «Главкому» сказав глава парламентського Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький.
«Спочатку вони зміняться в комітеті, у мене навіть немає сумнівів, потім буде перше читання, потім буде змінюватись до другого читання, і законопроект, на який ми врешті-решт вийдемо, буде виглядати абсолютно інакше: він захищатиме українську мову, каратиме за порушення закону, але якихось нелогічних речей у ньому не буде», – зазначив він.
Коментуючи найбільш резонансний проект закону про державну мову №5670, Княжицький наголосив, що у документі є кілька «абсолютно нелогічних речей, які не можна втілити, проконтролювати в демократичній країні».
Глава профільного комітету зауважив: він хотів би, щоб закон було ухвалено і підтримано і міжнародними організаціями, і українською спільнотою. «Я б не хотів, щоб будь-який з проектів закону став провокацією і щоб він ніколи не був прийнятий… Очевидно, закон наштовхнеться на супротив при прийнятті. Бо люди, які виступають системно проти української мови, будуть проти будь-якого закону. Але ми маємо зробити такий закон, де не буде нелогічних речей», – додав він.
Нагадаємо, 19 січня у Верховній Раді України було зареєстровано проект №5670 закону «Про державну мову», яким пропонується значно розширити і закріпити використання української мови як державної у ЗМІ, виробництві і поширенні фільмів і серіалів, а також у сфері реклами і книговиданні. Проект закону «Про державну мову» встановлює нові правила використання української мови у ЗМІ, рекламі та кінематографі.
Проект закону «Про державну мову» №5670 подано на розгляд парламенту 33 народними депутатами з різних фракцій, серед яких – Сергій Висоцький, Дмитро Добродомов, Ігор Луценко та інші.
Загалом у Раді нині зареєстровано три різних законопроекти, спрямованих на захист державної мови.