Україна залучила $3 млрд від розміщення єврооблігацій - Порошенко

Петро Порошенко
Фото: Главком

Кожен інвестор своїм доларом голосує за успіх реформ, вважає президент

Україна розмістила єврооблігації на $3 мільярди під 7,375% річних з 15-річним терміном погашення.

Про це заявив президент України Петро Порошенко.

«Сьогодні ми можемо підвести перші підсумки. Україна вийшла на ринок запозичень і залучила $3 млрд. Причому залучила на рекордний термін - ніколи до цього Україна не залучала такого обсягу, ніколи не залучала на термін 15 років. Це неймовірно позитивна оцінка інвесторами реформ, які відбуваються в Україні. Це коли кожен інвестор своїм доларом голосує за успіх реформ», - сказав він під час зустрічі з міжнародними інвесторами в Нью-Йорку.

За словами Порошенка, прибутковість випуску єврооблігацій становила 7,375%.

«Ми сьогодні вже маємо перші цифри запозичення: якщо попередні папери – «короткі папери» коштували 7,75%, то на сьогоднішній день їхню ціну зменшено до 7,375%, і це економія коштів державного бюджету на обслуговування зовнішнього боргу», - сказав президент.

Він також зазначив, що раніше Україна брала запозичення і лише накопичувала борги, а «сьогоднішнє запозичення є фінансовою подушкою, фінансової платформою для проведення подальших реформ».

Порошенко подякував партнерам України: Міжнародному валютному фонду, Світовому банку, Міжнародній фінансовій корпорації, Європейському банку реконструкції та розвитку, які спільно з Україною «проводили реформи і на сьогоднішній день світ визнає їх ефективність».

«Це реформи і в енергетичному секторі, це і реформи з дерегуляції, і реформи зі створення абсолютно нових кроків з бізнес-клімату, це і підготовка до процесу приватизації і що найголовніше - це робить дешевше будь-які запозичення, і українські суб'єкти господарювання виходять на зовнішні ринки», - зазначив президент України.

Декілька днів тому стало відомо, що суверенні єврооблігації України після оголошення Міністерством фінансів умов викупу паперів з погашенням в 2019-2020 роки різко зросли в ціні, а прибутковість 10-річних паперів знизилася до рекордно низьких 7,13%. 

«Главком» також повідомляв, що Україна почала процес випуску нових євробондів.