Українці відтепер можуть знімати кошти з рахунків без обмежень
З вересня 2016-го року діяв ліміт, згідно якого один клієнт на добу міг отримати не більше 250 тис. грн в еквіваленті
Фізичні особи зможуть отримувати готівку в іноземній валюті або банківські метали з поточних і депозитних рахунків без обмежень за сумою. Про це передає прес-служба Національного банку України (НБУ).
«По-перше, фізичні особи зможуть отримувати готівку в іноземній валюті або банківські метали з поточних і депозитних рахунків через каси та банкомати без обмежень за сумою», - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, з вересня 2016-го року діяв ліміт, згідно з яким, клієнт на добу міг отримати не більше 250 тис. грн в еквіваленті. Наразі НБУ вважає за можливе повністю прибрати таке обмеження, з огляду на суттєве покращення ліквідності банківської системи в іноземній валюті та стабілізацію валютного ринку. Водночас таке рішення має сприяти подальшому відновленню довіри вкладників до банків.
По-друге, Національний банк лібералізує підхід до ощадних (депозитних) сертифікатів на пред’явника. Так, знімається заборона на їх випуск та скасовується вимога погашати їх лише шляхом перерахування коштів на рахунок власника сертифіката або пред’явника. На додаток, для депозитних сертифікатів в іноземній валюті прибирається вимога до мінімального строку розміщення, який мав становити не менше 6-ти місяців.
Водночас, НБУ додав до переліку виключень із заборони на дострокове погашення кредитів та позик перед іноземними кредиторам випадки, коли до складу акціонерів нерезидента-кредитора, якому здійснюється дострокове погашення, входить іноземна держава або іноземній банк. Ця іноземна держава має належати до країн, що мають офіційну рейтингову оцінку не нижче категорії А, підтверджену в бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній (Fitch Ratings, Standard&Poor’s, Moody’s).
Для банків Національний банк спростив розрахунок щоденного ліміту купівлі валюти у власну позицію у розрізі операцій на умовах тод, спот та форвард. Нововведення направлене на стимулювання форвардних операцій та подальший розвиток інструментів хеджування валютних ризиків.
Окреслені кроки з валютної лібералізації передбачено постановою правління Національного банку від 22-го серпня 2017-го року №81 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410». Вони набувають чинності з 24-го серпня 2017-го року.
Читайте також статтю: Роман Шпек: За останні два роки через бездіяльність влади ми втратили $10 млрд кредитів