В Кабміні прийняли рішення розвивати «Бориспіль», як хабовий аеропорт
На нараді обговорювалися перспективи регіональних аеропортів з метою розвитку української авіації
На нараді у прем’єр-міністра Гройсмана щодо розвитку ринку авіаперевезень в Україні було прийнято рішення, що «Бориспіль» буде розвиватися, як хабовий аеропорт, оскільки ця модель вже довела свою економічну ефективність.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав генеральний директор аеропорту «Бориспіль» Павло Рябікін.
За його словами, це поняття буде внесено до Стратегії розвитку транспортної галузі в частині авіаційного транспорту.
«Прем’єр-міністр підтримав ініціативу адміністрації аеропорту про плани інфраструктурного розвитку, зокрема, розширення галереї діючого терміналу, розширення перону біля терміналу D, розширення транзитної зони, модернізація багажної системи, реконструкція другої злітно-посадкової смуги протягом п’яти років і запуск центральної заправної станції», – написав Рябікін.
Також на нараді обговорювалися перспективи регіональних аеропортів з метою розвитку української авіації. Зокрема, можливості регіональних аеропортів обслуговувати авіакомпанії, які розвивають лоу-кост модель.
Крім цього був виділений великий блок питань, пов’язаних із здешевленням внутрішніх авіаперевезень – принципи оподаткування, здешевлення вартості авіапалива тощо.
За словами Рябікіна, найближчим часом буде сформована міжвідомча робоча група, яка займеться відпрацьовуванням усіх перерахованих вище питань.
Довідка: Хабовий, або вузловий аеропорт – великий міжнародний аеропорт, який виконує роль транспортного вузла для пересадки пасажирів та товарів. Головний елемент мережі авіаперевезень, що зв’язує між собою аеропорти, які не мають прямого сполучення (джерело – Вікіпедія).
Нагадаємо, генеральний директор «Борисполя» Павло Рябікін в інтерв’ю «Главкому» заявив, що приріст пасажирообігу в аеропорту, порівняно з минулим роком, суттєвий. Станом на 25 червня він склав 29%, порівняно з аналогічним періодом 2016-го.