В НАБУ назвали провокативним «погром з тортами» і оприлюднили відео з камер спостереження
У відомстві заявили про зв’язки одного з організаторів акції з фігурантами розслідувань НАБУ
В Національному антикорупційному бюро України не виключають, що акції протесту у вівторок, 17 липня, були «провокацією з боку представників певних політичних сил».
Про це говориться у заяві НАБУ на сторінці у соцмережі Facebook.
«Це підтверджується як зв’язками одного з організаторів акції з фігурантами розслідувань НАБУ - народним депутатом Євгеном Дейдеєм та близьким родичем міністра внутрішніх справ, так і пасивністю поліції відносно правопорушників. Жоден із них не був затриманий, що навряд чи було б можливим, якби подібні події сталися, приміром, у приміщенні МВС», - говориться у заяві.
Також, як зазначили у відомстві, НАБУ має підтвердження того, що учасників акції, серед яких були представники соціально незахищених верств населення, «підвозили і вивозили організованими групами в обмін на певну матеріальну винагороду».
В НАБУ нагадали, що минулого тижня стало відомо про рішення прокурора САП закрити справу щодо екс-заступника міністра внутрішніх справ та близького родича очільника МВС.
«Йдеться про так звану «справу рюкзаків». НАБУ висловило категоричну незгоду з цим рішенням та вважає, що детективи зібрали достатньо доказів для передачі справи до суду за обвинуваченням у розтраті 14,5 мільйонів гривень бюджетних коштів. Вважаємо, що акція 17 липня є атакою на НАБУ за його принципову позицію в розслідуванні корупції представників правлячої еліти», - підкреслюється у заяві, де зауважується, що НАБУ «не має жодних ілюзій щодо об’єктивності розслідування Національною поліцією подій 17 липня».
При цьому в НАБУ оприлюднили фрагменти відео записів із камер спостереження, які демонструють протиправну поведінку протестувальників, повідомивши, що 17 липня до будівлі відомства під час акції протесту між 11:00 і 12:00 годинами увірвалася організована група тітушок.
«Спочатку ці особи зайшли до громадської приймальні з метою передати звернення. У приміщенні приймальні вони зіпсували камеру відеоспостереження, виламали двері та металеву ролету, якими дане приміщення відділено від режимної території, та увірвалися у хол НАБУ. Представники поліції, які знаходилися поруч, жодним чином не заважали їхнім діям. Тільки після того, як ці так звані протестувальники почали трощити меблі та погрожувати працівникам НАБУ, представники МВС зайшли всередину і ввічливо попросили їх вийти», - зазначається у заяві.
Раніше повідомлялося, що 17 липня активісти увірвались до будівлі НАБУ з вимогою відставки очільника установи Артема Ситника. Там вони закидали приміщення тортами.
В поліції Києва заявили, що в результаті інциденту в НАБУ нікого затримано не було.