В НБУ заявили, що «Приватбанк» вивів частину грошей перед націоналізацією
Гонтарева підкреслила, що націоналізація банку була обумовлена його 20-річною, протягом якої він проводив Неправильну кредитну політику
«Ми звернулися на 32 млрд грн, вдалося списати 29,4 млрд грн, оскільки інших грошей вже немає. З цього випливає, що ці гроші звідти вивели за останні дні», — сказала вона.
Гонтарева підкреслила, що націоналізація банку була обумовлена його 20-річною, протягом якої він проводив Неправильну кредитну політику.
На її переконання, «Приватбанк» дуже активно кредитував бізнес, пов'язаний з акціонерами, а також не формував резерви і не мав застав.
«Насправді — це проблема олігархічного бенкінгу. Такий банк був не один: було завдання — збирати гроші і вкладати в свій бізнес», — сказала вона.
Керівниця НБУ пояснила, що проблема була у неприпустимості кредитного ризику «Приватбанку», оскільки він кредитував компанії-пустки тощо.
За її словами, це було очевидно ще в червні 2014 року. На переконання Гонтаревої, така проблема була характерна для всієї банківської системи України.
Голова НБУ нагадала, що в такій ситуації було здійснено інспектування та стрес-тестування банку, після чого складено плани капіталізації.
Вона категорично відкинула звинувачення екс-правління «Приватбанку», ніби НБУ свідомо застосовував до нього більш жорсткі вимоги, ніж до інших банків, що і призвело до націоналізації.
«Це повна нісенітниця. Зараз вже 60 Банків пройшли інспектування та стрес-тестування за Єдиною методикою, розробленою спільно з Всесвітнім банком і Міжнародним валютним фондом», — сказала Гонтарева.
За її словами, акціонери «Приватбанку» також завищували вартість активів. За словами акціонерів, активи банку коштують 25 млрд грн, проте згідно з дослідженням незалежного оцінювача, вони складають 5 млрд грн.
«Те, що вам називає цей банк, ви повинні ділити на п'ять», — підкреслила Гонтарева.
Нагадаємо, 18 грудня уряд України схвалив рішення про націоналізацію Приватбанку.
Передбачається, що держава в особі Міністерства фінансів України стане власником 100% акцій банку. Вона гарантує безперебійне функціонування цієї установи та збереження коштів її клієнтів.
Приватбанк очолить колишній міністр фінансів та один із топ-менеджерів банку у 1990-х роках Олександр Шлапак.
Уряд виділить гроші з державного бюджету для стабілізації Приватбанку. Після стабілізації банк буде продано.
НБУ надав Приватбанку 15 млрд гривень на поповнення банкоматів.
Аудит націоналізованого Приватбанку вже почався.
З 21 грудня Приватбанк здійснює всі операції з рахунками юридичних осіб та суб'єктами господарювання, а також обслуговував фізичних осіб у звичайному режимі, без обмежень.
Читайте також статті «Главкома» «Торги йшли до останнього». Як забирали банк Коломойського» та «Кому винен, усім пробачаю». Феномен бізнесмена Коломойського»