В окупованому Донецьку закрили завод холодильників «Норд»
В Донецьку фактично припинив своє існування відомий виробник холодильників, адже «виробнича діяльність неможлива», вирішила наглядова рада
Найбільший український виробник холодильної техніки ПАТ «Норд», виробничі потужності якого розташовані в окупованому Донецьку, повністю зупиняє свою роботу і консервує виробництво. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на офіційне повідомлення наглядової ради «Норд».
Відповідне рішення було прийнято ще 11 липня у зв'язку з неможливістю вести виробничу діяльність в умовах, що склалися.
«В умовах, коли ПАТ «Норд» не тільки не контролює, але навіть не може передбачити для нормального функціонування чинники, виробнича діяльність неможлива; єдиним раціональним фактором є консервація основних засобів на виробничому майданчику в Донецьку», - йдеться в повідомленні.
Збори акціонерів 22 квітня визначили, що продовжувати виробничу діяльність буде можливо тільки в разі забезпечення її безперебійності, що в значній мірі залежить від оперативного виконання логістичних процесів з ввезення матеріалів і вивезення готової продукції, а також в разі рентабельної діяльності і виконання прийнятого плану на травень, червень і липень. Однак за результатами травня й червня збиток від госпдіяльності склав 7,83 млн грн, проблеми з логістикою не були вирішені, що не дозволило вести регулярне і планово-прогнозовану роботу з випуску складної побутової техніки. У 2015 році «Норд» випустив 162,781 тис. холодильників і морозильників і реалізував 162,827 тис., що відповідно на 52,1% і 52,3% менше аналогічних показників 2014 року.
У зв'язку з цим наглядова рада визнало виконання завдань зборів акціонерів з боку правління незадовільним і прийняла рішення про припинення діяльності, консервацію основних засобів і організації збереження оборотних коштів.
ПАТ «Норд» належить колишньому народному депутату від Партії регіонів Валентину Ландіку, а також його сину Андрію Ландіку. У 2013 році Ландіки активно виступали проти підписання асоціації з ЄС і змушували співробітників свого підприємства виходити на мітинги Партії регіонів на підтримку вступу України в Митний союз, так як завод насамперед працював на російський ринок.