«В уряді не існує сценарію для нас». Індустрія розваг обурена, що влада забула про них у плані виходу з карантину
Сьогодні культурні майданчики спрямують промені світла у небо, щоб привернути увагу до проблем галузі
Так, за словами організаторів, сфера креативних індустрій та видовищних заходів геть забута.
«Нас ніби не існує. Ресторанам дозволили літні майданчики та їжу на виніс, перукарням — попередній запис та чіткі вимоги соціальної дистанції, навіть для торговельно-розважальних центрів — обмеження щодо кількості відвідувачів. План майже готовий для всіх галузей, окрім індустрії культури та видовищ. Схоже, нас немає в сценарії уряду. В уряду не існує сценарію для нас, для понад 250 000 осіб — артистів, акторів, музикантів, балетмейстрів, організаторів заходів, кінотеатрів, івент-агенцій, технічного персоналу світла, звуку та сцени, декораторів, квиткових операторів. У нашій галузі — сотні спеціалізацій та професій, без яких годі уявити сучасне культурне життя країни сьогодні», – йдеться у повідомленні.
Журналістка та засновниця Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська у своєму дописі в соцмережах зазначила, що fashion індустрія також вимагає діалогу з державою та плану виходу з карантину.
«Пандемія Covid-19 зупинила весь світ. Коли уряди інших країн рятують свої економіки шляхом підтримки населення та бізнесу, планують поетапні виходи з карантину та прогнозують ймовірні сценарії для індустрій, український уряд ще тільки розробляє програми подолання кризи. При цьому сфера креативних індустрій та видовищних заходів знаходиться у забутті. Нас ніби не існує», - зазначила вона.
Організаторка «Тижнів моди» зазначила, що ресторанам дозволили літні майданчики та їжу на виніс, перукарням — попередній запис та чіткі вимоги соціальної дистанції, навіть для торгівельно-розважальних центрів — обмеження щодо кількості відвідувачів.
«План майже готовий для всіх галузей, окрім індустрії культури та видовищ. Схоже нас немає в сценарії уряду. В уряду не існує сценарію для нас, для понад 250 000 осіб — артистів, акторів, музикантів, балетмейстрів, організаторів заходів, кінотеатрів, івент агенцій, технічного персоналу світла, звуку та сцени, декораторів, квиткових операторів…У нашій галузі — сотні спеціалізацій та професій, без яких годі уявити сучасне культурне життя країни сьогодні», - нагадала вона.
Саме тому організатори акції #стопкультурнийкарантин закликають українців 12 травня о 22.00 на знакових локаціях міст увімкнути спрямовані в небо промені світла.
«Побачте нас! Почуйте нас! Дайте нам можливість працювати, поговоріть з нами, як нам спільно розробити план виходу з карантину та відродити багатогранну культурну сферу України», – наголошують організатори.