«Я помилявся». Путін визнав - не лише Росія вирішує, що буде з видобутком нафти

Російський президент підкреслив, що «це не ми відмовилися від заморожування обсягів видобутку, це наші саудівські партнери в останній момент змінили свою точку зору»

Президент Росії Володимир Путін заявив, що помилявся, коли говорив про припинення видобутку нафти. Про це він сказав в інтерв'ю агентству Bloomberg, яке публікує сайт Кремля.

Зокрема, журналіст видання нагадав Путіну про його заяви дворічної давнини, що, мовляв, якщо ціна на нафту впаде до 80 доларів, видобуток нафти припиниться. «Якщо я говорив, що видобуток нафти припиниться, то я помилявся. Правда, не пам'ятаю, де я це сказав, мабуть, зопалу, але, по-моєму, я навіть такого і не говорив, але може бути, не пам'ятаю цього. Я говорив про те, що при певному рівні ціни на нафту нові родовища навряд чи будуть вводитися. Власне кажучи, так і відбувається. Але може бути - навіть на подив, наші нафтовики і газовики (нафтовики, головним чином) продовжують інвестувати», - заявив Путін.

Російський президент підкреслив, що «це не ми відмовилися від заморожування обсягів видобутку, це наші саудівські партнери в останній момент змінили свою точку зору і вирішили зробити паузу в ухваленні цього рішення».

«Всім добре відомо, про що суперечка йшла: суперечка йшла про те, що якщо заморожувати видобуток, то це повинні зробити все, в тому числі і Іран. Думаю, що насправді, з точки зору економічної доцільності і логіки, було б правильно знайти якийсь компроміс, упевнений, що все це розуміють. Питання лежить не в економічній, а в політичній площині. Мені дуже хотілося б сподіватися, що всі учасники цього ринку, зацікавлені в збереженні стабільної і справедливої світової ціни на енергоносії, все-таки в кінці кінців візьмуть необхідне рішення», - зазначив глава російської держави.

Нагадаємо, 17 квітня в Досі відбулася зустріч країн-експортерів нафти, які збиралися домовитися про замороження видобутку палива. Однак переговори успіхом не увінчалися. Більш того, напередодні Іран навіть наростив обсяги видобутку.