Яценюк вважає, що світ стоїть на порозі глобальних змін
За словами Яценюка, план «А» - це повне і всебічне виконання мінських домовленостей
Нова глобальна «архітектура» дійсно може виникнути і свііт стоїть на порозі глобальних змін. Про це сказав лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк в коментарі для статті у виданні The Telegraph.
«Ми не єдина країна в небезпеці. Нова глобальна архітектура дійсно може виникнути», - сказав лідер партії «Народний фронт».
За словами Яценюка, президент Росії Володимир Путін «одержимий створенням нової геополітичної архітектури».
«Він (Яценюк. – ред.) прямо говорить до західних лідерів: почніть демонструвати державницьку політику або побачите, як світ, яким ви його знаєте, зазнає коллапсу», - йдеться в статті.
Автор наголошує, що сьогодні Яценюк не має посади у владі, проте «Народний фронт», який він очолює, досі є другою за величиною фракцією парламенту і має шість постів в уряді.
«Він (Яценюк, - ред.) досі має слово в українській політиці і його чують західні політики та дипломати».
«Я хочу донести сигнал, що Україна має залишатися на радарах Сполучених Штатів, Сполученого Королівства та всієї Європи», - цитує Яценюка автор.
Автор статті підкреслює, що риторика президента США Дональда Трампа про «застарілість» НАТО і «спекуляції навколо зняття санкцій проти Росії в обмін на «домовленості» з Володимиром Путіним викликали тривогу в українській столиці». Втім, Яценюк відзначає недавню зміну тону з боку Білого дому: «Хороша новина полягає в тому, що після поїздки прем'єра (Великої Британії, – ред.) до Філадельфії і Вашингтона ви, я сподіваюся, на тих самих позиціях щодо НАТО, щодо непохитної підтримки України, а також щодо розуміння реальної загрози, яку Росія представляє для держав-членів НАТО, Великої Британії і ЄС».
«Очікували, що нова адміністрація терміново скасовуватиме санкції. Цього не відбулося. Погляньте на останню промову віце-президента Пенса на Мюнхенській конференції з безпеки, заяви Метіса і Тіллерсона. Вони слідували практично такий же лінії, як попередня адміністрація», - додав Яценюк.
У статті наголошується, що війна на сході України «продовжує забирати життя і кошти», і згадано, що Яценюк збільшив військові видатки, які на даний час становлять 5% від ВВП України – "величезну частина бюджету».
Автор підкреслює: «Публічно політики і дипломати в Москві, Києві та Європі говорять, що немає альтернативи мирному плану, погодженому президентом України Петром Порошенком і паном Путіним у Мінську в лютому 2015 року. Насправді, продовження бойових дій та серйозні розбіжності між Києвом і Москвою у тлумаченні умов угоди означають, що вона зайшла у глухий кут».
Відповідаючи на запитання, яким може бути реалістичний результат, Яценюк наголошує: «План «А» – це повне і всебічне виконання Мінських домовленостей. Планом «Б» могло б бути - жити з цим як із замороженим конфліктом. Ми не готові до цього - насправді це було б неприйнятно. Але є дедалі більш висока ймовірність цього". За словами Яценюка, Україна не буде підривати Мінський процес, «але є й інші потенційні формати для переговорів, які можуть бути розглянуті, - можливо, залучення Сполучених Штатів і Великої Британії, які разом із Росією були підписантами Будапештського меморандуму 1994 року, що гарантував територіальну цілісність України».
Також, зазначає видання, Яценюк хотів би бачити більш надійну військову підтримку з боку США, особливо для боротьби з складним радіоелектронним обладнанням, яке Росія випробовує на сході України. «Бракує сильного політичного лідерства в Україні, в країнах ЄС, та в інших країнах. Саме тому на цьому ґрунті ростуть популісти», - сказав він.