Загорій: Фармацевтичні компанії підтримують референтне ціноутворення
Українські ліки в сьогоднішніх умовах коштують в 4-5 разів менше, ніж імпортні, хоча виробляються за тими ж технологіями і мають у складі одні й ті ж діючі речовини
Референтне ціноутворення - оптимальний механізм регулювання цін на ліки, і українські виробники підтримують рішення Кабміну щодо його впровадження. Про це РБК заявив народний депутат, співвласник фармацевтичної фірми «Дарниця» Гліб Загорій.
«Я, зі свого боку, послідовно відстоював його введення, і президент Петро Порошенко, до речі, ще в 2015 році висловлювався за такий спосіб регулювання цін на медикаменти. Я вітаю рішення ввести референтное ціноутворення за трьома групами препаратів, і впевнений, що вже в найближчому майбутньому це торкнеться більше половини ліків, які присутні на українському ринку. Саме у такий спосіб держава застрахує пацієнтів від необґрунтованих, економічно недоцільних витрат», - зазначив Загорій.
За його словами, українські ліки в сьогоднішніх умовах коштують в 4-5 разів менше, ніж імпортні, хоча виробляються за тими ж технологіями і мають у складі одні й ті ж діючі речовини.
«Українцям продовжують нав'язувати стереотип, що все імпортне якісне, а вітчизняне - ні. І саме з цієї причини більше 50% українців вважають ціни на ліки надто великими. Простий приклад купівлі в аптеці одного і того ж набору ліків українського та імпортного виробництва з однаковим складом за ціною відрізняється майже у 6 разів: 416 гривень за український і 2532 гривень за імпортний. Як український споживач може заощадити? Елементарно - потрібно запитати у лікаря або у провізора, яка в препараті діюча речовина, і купити ліки українського виробництва», - заявив Загорій.
Як зазначає видання, уряд передбачив у проекті Держбюджету на 2017 рік 500 млн грн на компенсацію вартості ліків (реімбурсацію) і на останньому засіданні Кабінету міністрів запровадив референтне ціноутворення на три групи препаратів. Реімбурсація, згідно з рішенням уряду, запрацює з 1 квітня 2017 року.