Закриття гімназій у Польщі: у Варшаві почались багатотисячні протести
Учасники акції подали президенту Польщі Анджею Дуді петицію із закликом не реалізовувати реформу
В акції взяли участь батьки, вчителі, представники органів місцевого самоврядування, директори шкіл, науковці.
За даними одного з організаторів, у мітингу взяли участь близько 50 тис. осіб, зокрема 35 тис. учителів.
За даними поліції - близько 15 тис. чоловік.
Як повідомляє місцеве видання biznes.onet.pl, учасники акції вважають, що ліквідація гімназій, скорочення на рік загальної освіти, реорганізація мережі шкіл призведе до погіршення якості освіти та умов навчання.
Освітня реформа передбачає повернення до 8-річної початкової школи, 4-річних ліцеїв і 5-річних технікумів, а на зміну професійним школам прийдуть двоступеневі галузеві школи. З 1 вересня 2017 року планується припинити набір учнів до гімназій. Сейм розгляне пакет рішень щодо освітньої реформи 29 листопада.
Як раніше повідомляв Главком, зарплата українським вчителям у 2017 році в середньому може збільшитись на 50 відсотків, а не на 30, як було анонсовано раніше. На цьому наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич на парламентських слуханнях «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки України».
Як зазначила Гриневич, обсяг субвенції на зарплату педпрацівників складатиме понад 52 млрд грн, що на 10,2 млрд грн. більше ніж було заплановано в проекті бюджету на 2017 рік, який подавався на розгляд Верховної ради України до першого читання.