Заступник голови Фонду держмайна: Опозиція не знайшла аргументів проти приватизації енергокомпаній
21 вересня 2017 року відбулося засідання Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації
Критика приватизації міноритарних пакетів енергетичних компаній, що відбулась у серпні, з боку ряду депутатів - це політичні заяви. Про це 21 вересня заявив заступник голави Фонду державного майна Володимир Державін на засіданні Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації.
Державін відзначив, що основні претензії депутатів комісії зводилися до невдало обраного літнього часу для її проведення. «Позиція ФДМ в тому, що це не є вирішальним фактором для приватизації. У нас є закон, який чітко встановлює графік приватизації. Тому що є оцінка, на яку витрачено бюджетні гроші, і вона має термін дії», - сказав він.
За словами заступника голови ФДМ, депутати не навели конкретні аргументи щодо того, що ціна пакетів могла бути вище. «Ми не зовсім зрозуміли позицію пані Вікторії Войціцької щодо тих умов, які повинні були бути створені для приходу іноземних інвесторів на приватизацію. Мені здається, що з її боку це більше політична заява. Вона не привела аргументи того, що ціна на пакети могла б бути вище, і тих умов, при яких вона могла б стати вище.
21 вересня 2017 року відбулося засідання Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації. Ключовою темою порядку денного було обговорення підсумків продажу державних пакетів акцій енергетичних компаній в липні-серпні 2017 року.
Нагадаємо, держава отримала понад 3 млрд грн від приватизації п'яти енергокомпаній. Так, протягом літа Фонд держмайна України продав на торгах по 25% акцій - «Донецькобленерго», «Київенерго», «Західенерго», «Дніпроенерго» і «Дніпрообленерго». У ФДМУ аукціони називають вдалими, адже під час останнього конкурсу ціна акцій зросла більш ніж удвічі. А ось торги по «Донбасенерго», «Одесаобленерго» і «Сумиобленерго» не відбулися через відсутність покупців.
Приватизація енергокомпаній - одне із зобов'язань України перед Міжнародним валютним фондом (МВФ), щоб отримати черговий валютний транш. Можливість взяти участь в торгах мають всі компанії, які не перебувають під санкціями.