Здатність Маріупольського порту приймати вантаж – питання державних інтересів, - Техморгідробуд

Маріупольський порт

Чим гірше прохідність судів до порту - тим менше товарообіг

Якщо Маріупольський порт буде не в змозі прийняти вантаж, то він піде у Таганрог, Тимрюк або Єйськ, не створюючи умов у нас - ми дозволяємо вантажу йти в Росію, а це питання державних інтересів. Таку думку висловив директор української днопоглиблювальної компанії «Техморгідробуд Миколаїв» Олексій Буштрук в інтерв'ю виданню РБК-Україна.

«Чим гірше прохідність судів до порту - тим менше товарообіг. Відповідно - менше поповнюється скарбниця. Зараз йде боротьба за кожну тонну вантажу на ринку. І ми повинні розуміти, що упускаючи прийом вантажу в Маріуполі, наприклад, ми просто даємо йому можливість поїхати в Росію. Чи не створюючи умов у нас - ми просто проводжаємо поглядом вантаж до Росії. Тут без перебільшень - питання державних інтересів», - повідомив Буштрук.

Експерт зазначає, що через нездатність обробляти вантажі, Україна недоотримує все більше грошей.

«Країна весь час недоотримує все більше грошей. Просто через те, що втрачає здатність обробляти вантажі. У цьому році ми займалися днопоглибленням в Бердянську і в Маріуполі. Нам перш ніж почати роботу, довелося самим очищати акваторію і причальні стінки портів, до яких не торкалися багато років. Ми просто ризикували пошкодженням дорогого обладнанням і були змушені перед початком робіт займатися очищенням за свій рахунок. Витягувати шматки металу, дерева, шин, дріт та інший непотріб. Хоча це не було передбачено договором і, звичайно, не оплачувалося. Я це говорю не заради бравади, а щоб ви розуміли картину, наскільки все запущено», - повідомив він.

«У кожного порту є так звана карта глибин. Завдяки їй розраховується, якого дедвейту судна можуть заходити в порт. І днопоглиблення в даному випадку має вирішальне значення. Порти потребують його на постійній основі. Тобто результат цих робіт не тримається вічно», - резюмував Буштрук.