Жертвами кібератаки стали близько 30 українських банків
Ступінь пошкоджень у банків різна
Національний банк України констатує, що близько 30 банків постраждали від кібератаки 27 червня. Про це на «5 каналі» повідомила заступник глави НБУ Катерина Рожкова.
«Постраждали близько 30 банківських установ. При цьому ступінь пошкоджень різна. Тому що цей вірус, як відомо, працює таким чином, що він пошкоджує персональні комп'ютери. Тому, залежно від того, наскільки швидко відреагували служби інформаційної безпеки банків і відключилися від загальної мережі, так ці втрати були мінімізовані», - прокоментувала Рожкова.
Вона розповіла, що потрібно робити, щоб уникнути подібних ситуацій. «По-перше, це технічне оснащення. Не потрібно шкодувати грошей на придбання програм, які повинні відсортовувати, запобігати і т. д. І по-друге, питання роботи з персоналом. Люди не повинні відкривати незнайомі файли», - сказала заступник голови НБУ.
За її словами, для банків важливий поділ операційних систем і систем роботи, що не вимагають включення в операційну систему.
«Якщо ти це розділиш, то у разі, якщо твій особистий комп'ютер постраждає, це не вплине на загальну, основну систему, де зберігаються основні файли», - зазначила Рожкова.
Як повідомлялося, 27 червня Україну атакував масовий інтернет-вірус. Жертвами хакерської атаки стали Кабінет міністрів, Міністерство інфраструктури, Ощадбанк, Укргазбанк, Укрсоцбанк, «OTP банк», Укрпошта, «Нова пошта», аеропорт «Бориспіль», WOG, KLO, мережа гіпермаркетів «Епіцентр», Чорнобильська АЕС, «24 канал».
У кіберполіції запевняють, що вірус Petya не заволодів приватною інформацією українців.
Антивірусні компанії стверджують, що вже знайшли ліки від вірусу.
3 липня всі відділення Ощадбанку України відновили роботу після хакерської атаки.