Житомирські депутати виступили за договір з Кабміном про бурштинову автономію регіону
Депутати Олевської районної ради підтримали ініціативи щодо введення бурштинової автономії в регіоні
Депутати Олевської районної ради Житомирської області під час п'ятої сесії проголосували за підтримку ініціативи щодо введення бурштинової автономії в регіоні шляхом укладення з Кабміном спеціальної угоди про розподіл повноважень у сфері видобутку бурштину. Рішення підтримали 25 з 34 депутатів, наголошується на офіційному сайті районної ради.
Найбільшу підтримку рішенню надали фракції Радикальної партії і Опозиційного блоку в місцевій раді. Депутати зазначили, що ситуація з незаконним видобутком бурштину тримає всю область «у заручниках». Народні обранці нарікають, що «досі немає реакції від центральної влади країни, і все через відсутність механізмів правового та адміністративного впливу на місцях».
«З метою наведення порядку у сфері видобутку бурштину, недопущення ескалації соціальної напруженості та екологічної катастрофи просимо розробити спеціальну угоду для розподілу повноважень між Кабінетом міністрів України та органами місцевого самоврядування, що дозволить контролювати використання, охорону і відновлення земельних ресурсів», – ідеться у зверненні олевської ради.
Необхідність передачі повноважень з видобутку бурштину регіонам також підтвердили народні депутати України Микола Скорик, Андрій Гальченко та Василь Німченко. Микола Скорик від Опозиційного блоку вважає, що влада імітує боротьбу з незаконним видобутком бурштину. «Це просто коли один «дах» змінює інший. І нічого для держави від цього не змінюється. Незаконний видобуток як був, так і триває», – наголосив нардеп.
Колеги Скорика по фракції Андрій Гальченко та Василь Німченко також виступили на підтримку ініціативи. За словами народних депутатів, проблема незаконного видобутку бурштину довгий час не вирішується центральною владою через корупцію. Саме тому місцеві депутати «бурштинових регіонів» вимагають укладення спеціального договору з Києвом.
Нагадаємо, раніше в Житомирі громадські активісти провели міжрегіональний форум, на якому зажадали від центральної влади передати повноваження з видобутку бурштину на місцевий рівень. На заході також були присутні громадські активісти з двох інших областей, де масово видобувається бурштин – Волинської та Рівненської.