На Одещині ухвалили бюджет-2019
Максим Степанов: Обласний бюджет-2019 орієнтовано на соціальний розвиток
«Країна повинна розвиватися та дбати про своїх громадян, незважаючи ні на що. Саме на це орієнтований наш бюджет соціального розвитку. Ми прагнемо, аби мешканець далекого села і обласного центру мали однаковий доступ до навчання, медичних послуг. Саме тому ми підготували на розгляд депутатів чимало програм саме соціального напрямку. У нас є проекти в галузі медицини, які буквально рятують сотні людських життів, і вони будуть продовжені», — відзначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.
Зазначимо, депутати підтримали всі проекти голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова в галузі медицини. Відтак у 2019 році за його ініціативи продовжить роботу «Мобільна поліклініка». Безкоштовною залишиться невідкладна хірургія для дітей. Окрім цього, планується створити регіональну мережу для ефективного лікування інсультів. А в селах, де немає аптек, пацієнти зможуть отримати «Доступні ліки» в амбулаторії чи ФАПі.
Наступного року більше шкіл отримають можливість долучитися до освітнього проекту «Вчитель+». «Адже освітніми проектами ми піднімаємо рівень підготовки наших дітей, вирішуємо дефіцит кадрів та наповнюємо класи сучасними технологіями», — додав Максим Степанов.
Окрім того, під час засідання було затверджено Програму соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2019 рік. За пропозицією голови ОДА Максима Степанова закладено фінансування також на підтримку аграріїв, малого та середнього бізнесу. Планується продовжити розвиток спортивної інфраструктури, перетворення музеїв на науково-культурні центри, реалізацію експортних можливостей регіону. Не залишається без уваги надання матеріальної допомоги мешканцям низки категорій та сприяння зайнятості.
Нагадаємо, обсяг бюджету на 2019 рік складає понад 11,7 мільярдів гривень. Це на 8,1% більше, ніж у поточному році. «За» такий проект рішення проголосували 53 депутати. Найбільша сума видатків призначена галузі охорони здоров’я – майже 2,1 мільярдів гривень. На освіту передбачено 1,3 мільярдів гривен, а на соціальний захист – майже 450 мільйонів гривень.