Педіатр із відкритою формою туберкульозу приймала дітей у лікарні
Батьки шоковані цим випадком і вимагають покарання для медика
У Білгороді-Дністровському на Одещині просто з прийому у дитячій поліклініці забрали у стаціонар педіатра, в якої діагностували відкриту форму туберкульозу. Тепер перелякані батьки перевіряють своїх дітей на сухоти.
«Ми в неї спостерігалися, вона до нас приходила протягом десяти місяців. Чекаємо, коли будуть перевіряти дітей. Уже страх, коли він просто кашляє», - зізнається мати немовляти Ольга Фіголь. «Вона у масці весь час приймала, але ми не думали, що в неї така форма туберкульозу. Звичайно, це жах, це ненормально. Тут бунт такий», - каже мати пацієнтки Оксана Мазуренко. У лікарні тепер направляють дітей на позапланову флюорографію і додатково замовили туберкулін для проб Манту. «Начебто все минулося, але поки мені більше, ніж троє фахівців не дадуть підтвердження за цим знімком, що дійсно все нормально, я не зупинюся», - твердить дядько пацієнта дитячої поліклініки Ярослав Сухарев.
У Білгород-Дністровському просто з прийому у дитячій поліклініці забрали у стаціонар педіатра. У неї діагностували відкриту форму туберкульозу. Як довго лікарка хворіла, ще з'ясовують. Але уже відомо, що у зоні ризику опинилася майже тисяча малюків.
В кабінеті, де майже тридцять років пропрацювала 66-річна педіатр, провели дезінфекцію, і спеціальним розчином обробили навіть медичну документацію. Медсестра зізналася, що лікарці стало зле просто під час прийому. «Ми її госпіталізували. Надали допомогу», - розповіла Вікторія Драган. Плановий медогляд хвора проходила торік улітку. У міському управлінні охорони здоров'я кажуть, що ренгенолога, який не розгледів хворобу і дозволив колезі працювати з дітьми, відправили на переатестацію. У цього фахівця солідний стаж, а у хворої був хронічний бронхіт. «На цій світлині були ознаки хронічної патології, котрі трактувалися лікарем, як вікові та проблеми зі здоров’ям хронічного характеру. Як туберкульозну інфекцію лікар-рентгенолог цю проблему не трактував», - пояснила начальник управління з охорони здоров'я Тетяна Сібірцева.
Чому рентгенолог не направив колегу на додаткове обстеження, а сама педіатр не запідозрила хворобу, тепер з’ясовуватиме внутрішня перевірка, але чиновники певні, що лікарка не могла знати про недугу і умисно замовчувати це, розповсюджуючи інфекцію. Саме в цьому її тепер звинувачують обурені батьки маленьких пацієнтів. «Чесно кажучи, слава Богу, що вона самотня жінка, у неї немає сім’ї, дітей. Як би вони себе почували в умовах, що склалися», - зізнається керівник управління здоров’я та наводить за приклад репліки батьків про «побиття камінням» і «порвемо на шматки».
Зараз хворий медпрацівник у тубдиспансері. З роботи її не звільнили, бо вона на лікарняному. Існує ймовірність, що після одужання жінка може знову повернутися в поліклініку, адже чиновники навіть не приховують, що в районах гострий дефіцит медичних кадрів, більшість фахівців пенсійного віку, і часом заміти їх просто ніким.