За що звільняють голову Держрезерву, посада якого «коштує $1 млн»
Завтра уряд розгляне питання відставки голови Держрезерву Вадима Мосійчука. «Главком» дізнався ймовірну причину такого кадрового рішення
Сьогодні голова Державного агентства резерву повідомив в ефірі Еспресо.TV, що на завтрашньому засіданні уряду його можуть звільнити.
«31 серпня за ініціативи міністра економрозвитку (Олександра Данилюка. – «Главком») було подано питання на розгляд Кабміну про притягнення до дисциплінарної відповідальності. Тобто мені намагались прив'язати ті борги, які були ще до мене», – запевнив Мосійчук.
Він розповів, що його діяльність вивчає спецкомісія з вищого державного корпусу, яка рекомендуватиме уряду його звільнити. «Ходили в кулуарах чутки, що ця посада коштує понад $1 млн», – додав він та розвів руками: мовляв, не знає, «чому ця посада така дорога і як ці гроші можна буде «відбити».
Водночас завдяки судовому реєстру можна дізнатись про ймовірну причину звільнення.
Як випливає з кримінального провадження, що 14 листопада частково опрлюднено у Єдиному реєстрі судових рішень, на початку вересня Генеральна прокуратура розпочала розслідування щодо привласнення коштів Державного агентства резерву України в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).
Відповідно до цієї інформації, департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ зацікавився обставинами конкурсних торгів із закупівлі 17 тисяч тонн дизельного пального марки F на майже чверть мільярда. Відповідне оголошення було оприлюднено 21 жовтня минулого року.
У рамках розслідування суд надав доступ слідчим ГПУ до всієї документації конкурсу, у тому числі до документів, пов’язаних із переможцем тендеру – компанією «ОККО-Бізнес Контракт».
Раніше сайт nefterynok.info повідомляв, що у лютому цього року компанія «ОККО-Бізнес Контракт» виграла тендер на поставку 17 тисяч тонн дизельного пального для Держрезерву на суму 257,5 млн гривень. Середня вартість товару становила 15 150 грн/т.
Під час конкурсу було відхилено пропозиції від ТОВ «Дніпрозбут» (засновник – Марина Ставська), ТОВ «Фінінтертехнологія» (засновник – Гліб Гринько). Також брали участь ТОВ «ВОГ Аеро Джет» і ТОВ «Трейд Коммодіті».
У жовтні Генпрокуратура повідомила про обшуки в Держрезерві через непрозору закупівлю саме на таку суму, хоча назву компанії-постачальника не озвучила. Проте її назва спливла у судових матеріалах, пов’язаних із цією справою: ГПУ через суд домоглася доступу до листування між Держрезервом та компанією «ОККО-Бізнес Контракт». Разом з цими та іншими документами суд надав доступ підлеглим генпрокурора Юрія Луценка до протоколів нарад у голови Державного агентства резерву та його першого заступника за період з 1 липня 2015 року по 1 квітня 2016 року.
Раніше ГПУ також уточнювала, що Держрезерв провів непрозорий тендер у змові з «одним із найбільших постачальників пального в країні» для формування резерву нафтопродуктів держави. За версією ГПУ, конкурсні торги щодо закупівлі 17 тисяч тонн дизельного пального на 257 млн гривень були «завчасно узгоджені та незаконні». В Генпрокуратурі додавали, що терміни зберігання пального не відповідали держстандартам.
У свою чергу голова Держрезерву Вадим Мосійчук тоді повідомляв на своїй сторінці у Facebook, що тендер було проведено прозоро, а його результати декому не сподобалися…
Федір Орищук, «Главком»