Експерт-міжнародник розказав, чому нафтові санкції США проти Ірану невідворотні
Нафтові санкції проти Ірану США введуть невідворотно. Адже Іран, на відміну від лідера Північної Кореї, не хоче розмовляти із Трампом. Такі думки висловив експерт-міжнародник Анатолій Максимов під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
За словами експерта-міжнародника, Іран намагається себе позиціонувати як ядерна держава. У них є потужності для ядерної зброї, але вони менш розвинуті, аніж в Північній Кореї. У КНДР вже є повний цикл виготовлення ядерної зброї, А Іран тільки вчиться в КНДР. Там є співпраця, але повного циклу в Ірані ще немає. Хоча у них є центрифуги для збагачення урану.
«Іран не розвивав свою ядерний потенціал через підписану у 2015 році ядерну угоду. Збагачений уран було вивезено з країни, реактори, центрифуги було зупинено. Іран був звільнений від санкцій. Країна почала розвиватися вільно. Остання доповідь МАГАТЕ підтвердила, що Іран виконував всі положення угоди», - говорить Максимов.
На його думку, причиною напруження ситуації стали звинувачення США щодо підтримки Іраном «Хезболла» в Лівані, адміністрацію Хаді в Ємені, Асада в Сирії. Дональд Трамп вийшов з угоди навесні, незважаючи на те, що Іран виконував всі свої зобов’язання по угоді. Як наслідок такого протистояння між Іраном та США будуть нові нафтові санкції у листопаді 2018 року.
«Нафтові санкції проти Ірану неминучі. Іран не хоче розмовляти із США. Якщо лідер Північної Кореї йшов на контакт з Трампом, то в Ірані інша ситуація. Іран готовий до ізоляції, а очільник Північної Кореї мав бажання вийти з неї», - говорить Максимов.
Іранську нафту купує Китай, Індія, Японія, Південна Корея, Іспанія та Італія. Замінити іранську нафту може Саудівська Аравія, країни Африки.
Введення санкцій призведе до погіршення економічної ситуації в Ірані. Окрім того постраждають економіки Іраку та Афганістану, адже мешканці цих країн приїздять до Ірану на заробітки.
«З досвіду попередніх нафтових санкцій, будуть створені обхідні шляхи постачання нафти. Оскільки в Ірані гостро стоїть проблема з медикаментами, то ймовірно можуть бути обміни – ліки на нафту. Як розвиватиметься ситуація тане зрозуміло вже восени», - продовжує Максимов.
Введенні санкції також призведуть до гуртування іранців навколо свого духовного лідера. Революції не буде, будуть незначні мітинги, але поява лідера протестів малоймовірно. Всіх інакомислячих в Ірані переслідують.
Переглянути запис