Вінницькі рятувальники провели навчання на льоду річки Південний Буг
Водолази-рятувальники зімітували можливі ситуації
Бійці групи водолазних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Вінницькій області провели профілактичне відпрацювання на річці Південний Буг.
Подивитись та навчитися, як правильно надавати допомогу людині, яка потопає, бійці ДСНС запросили рибалок, які перебували поруч. Спеціально для присутніх водолази на практиці продемонстрували, якою підступною може бути крига взимку, адже стихійно насвердлені рибалками лунки несуть потенційну загрозу. Особливо для тих, хто використовує замерзлу водойму для пішої переправи.
Присутнім показали, як можливо врятувати людину використовуючи підручні засоби, палицю, рятувальне коло та мотузку, а також, два способи самопорятунку.
Водолази-рятувальники зімітували можливі ситуації, у які може потрапити людина, що з власної необережності провалилася під кригу.
Вийти неушкодженим із крижаної «пастки» реально, запевнив присутніх начальник групи водолазно-рятувальних робіт майор служби цивільного захисту Артем Січка. Для цього треба володіти елементарними знаннями та навичками, а також у жодному разі не піддаватися паніці.
Змусити людей залишити кригу рятувальники не мають права. Можуть лише попереджати про небезпеку та проводити роз’яснювальну роботу. Проте, як показує досвід і практика, рибалки на такі застереження реагують інертно, а от читають уважно.
Під час навчань рятувальники вкотре звернулися до вінничан та наголосили, що перебувати у холодній воді людина може не більше 10 хвилин, після чого починаються незворотні процеси в організмі, а це у свою чергу, швидко призводить до летальних наслідків. Фахівці Служби порятунку на спеціально-обладнаній локації продемонстрували водолазні роботи. Для цього, заздалегідь, на дні Південного Бугу було затоплено манекен, який рятувальники за кілька хвилин підняли на поверхню.