Учені створили екофутболку від якої можна заряджати телефон
Формула нового винаходу дуже проста: вода та етанол — тип екологічного спирту, отриманий зі шкірок томатів з додаванням вуглецевих наночастинок - дослідники
Команда іспанських та італійських учених створила недорогу футболку, що виробляє електроенергію від різниці температур між людським тілом та навколишнім середовищем.
Про це повідомляє пресслужба Університету Малага (Іспанія)
«Цей винахід являє собою прототип «електронного текстилю», створеного на основі недорогих матеріалів, таких як шкірки помідорів. На сьогодні під час виробництва електронних пристроїв зазвичай використовуються метали. Цей проєкт зробив крок вперед і ми змогли генерувати електроенергію, використовуючи легкі, більш доступні та менш токсичні матеріали», — пояснюють учені.
Формула нового винаходу дуже проста: вода та етанол — тип екологічного спирту, отриманий зі шкірок томатів з додаванням вуглецевих наночастинок. При нагріванні така речовина проникає в тканину та прилипає до бавовни, надаючи їй таким чином електричні властивості, такі ж як ті, що утворюються телуром, германієм або свинцем.
«Коли хтось ходить або біжить, він нагрівається. Якщо людина носить футболку з такими характеристиками, різниця між її тілом і нижчою температурою навколишнього середовища може генерувати електрику», — зазначають дослідники.
Наразі учені продовжують свою роботу над розробкою приладів, що можуть бути вбудовані в «електронний текстиль», щоб можна було, наприклад, генерувати світло, зробивши власника такої футболки більш помітним у темну пору доби, або навіть заряджати мобільний телефон без зарядного пристрою.