Вчені виявили, що Сатурн втрачає свої кільця

Планета Сатурн

Кільця Сатурна не просто падають в атмосферу планети, а «породжують справжнісіньку зливу»

Внутрішні кільця Сатурна можуть «скоро» зникнути: їх матерія швидко падає в атмосферу планети.

Про це повідомляє Science Alert.

«Виявилося, що кільця Сатурна не просто падають в атмосферу планети, а породжують справжнісіньку зливу. Крига, краплі води і пил рухаються так швидко, що кожну секунду Сатурн «з'їдає» приблизно 10-45 т матерії кілець», - каже професор Південно-західного дослідницького інституту в Боулдері Хантер Уайт.

Кільця D і C, які знаходяться найближче до планети, можуть зникнути дуже швидко (за космічними мірками). D за 60 тисяч років, а кільце C, яке містить набагато більше матерії, зникне приблизно через 700 тис. років.

 Вчені вважають, що кільця схожі за складом з матерією комет - в них багато органіки, кисню і аміаку. 

«Дві речі мене здивували: однією з них є хімічна складність кілець - ми думали, що це буде майже цілком вода, зважаючи на попередні спостереження. Другою - це їх велика кількість - набагато більше, ніж ми спочатку очікували. Якість і кількість матеріалів, які входять в кільця, мене здивували», - сказав астроном і фізик Томас Крейвенс з Університету Канзасу.

У дослідженні вчені послуговувалися даними з «Кассіні». Місія зонда тривала близько 20 років, у вересні 2017 року проект було закрито, а сам супутник згорів в атмосфері Сатурна.

Нагадаємо, NASA оголосило план з відправки людей на Місяць і Марс.