У Росії прийняли закон про визнання ЗМІ «іноземними агентами»
У РФ іноземними агентами можуть бути визнані ЗМІ, зареєстровані на території іноземної держави
Держдума Росії одноголосно ухвалила в другому читанні поправки, що дозволяють зараховувати засоби масової інформації до так званих «іноземних агентів».
Про це повідомляє Радіо Свобода. Третє читання також має відбутися сьогодні.
Згідно з текстом поправок, опублікованим напередодні, іноземними агентами можуть бути визнані ЗМІ, зареєстровані на території іноземної держави. При цьому керівник фракції «Единая Россия» Сергій Неверов у середу уточнив, що новий закон не поширюватиметься на російські ЗМІ, в тому числі з іноземною участю в капіталі.
Які саме видання мають бути зареєстровані як іноземні агенти, вирішуватиме міністерство юстиції Росії, підкреслив напередодні заступник голови нижньої палати російського парламенту Петро Толстой.
Рішення про внесення поправок, що обмежують роботу іноземних ЗМІ в Росії, було ухвалене після того, як фінансований Москвою телеканал RT заявив, що виконає вимоги американської влади про реєстрацію свого підрозділу в США як «іноземного агента». У понеділок головний редактор телеканалу Маргарита Симоньян заявила, що реєстрація відбулася.
У Вашингтоні неодноразово підкреслювали, що закон про іноземних агентів у США значно відрізняється від російського і ніяк не обмежує свободу інформації. Як заявив президент медіакорпорації «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» Томас Кент, «телеканал RT поширює свої програми в США через кабельне телебачення, тоді як Радіо Свобода таких можливостей в Росії не має».
Він зазначив, що журналістів Радіо Свобода переслідували і били в Росії, їхні акредитації анулювали – тоді як нічого подібного стосовно журналістів російського телеканалу у США не відбувалося.