Чому українці не живуть як у Німеччині
Європа починається з суспільства, яке продукує і відповідну владу, і правила життя
Чому не живемо як в Німеччині? Багато таких питань чуємо, правда? А тому що там тотальна повага до закону на першому місці. І не лише повага, а й примус інших виконувати закон.
Повідомити поліцію про правопорушення для звичайного німця - то не добровільна дія, а обов‘язок, якому вчать з дитинства. У нас рівно навпаки: виховується, переважно, толерування порушень закону.
Сусід палить рілля, труїть всіх і наражає на небезпеку пожежі? Та нехай, що його штрафувати - у нього, он, четверо дітей. Автівка їде так, наче п‘яний за кермом? Мені що більше всіх треба дзвонити поліцію? Носять заборонену символіку і провокують? Та то просто дурні, не треба чіпати. А потім що?
Дивуємось росту онкології в селі, плачемо над згорілими хатами чи розтрощеними авто з трупами навколо, дивуємося як совєцько-російська банда проростає в нових мураєвих-медведчуків. І можна ж було все попередити, діяти на припинення малих порушень, з яких нерідко виростають великі трагедії... Але ні: «я шо стукач? Воно мені треба?» Тому і не живемо як в Німеччині.
Бо Європа починається з суспільства, яке продукує і відповідну владу, і правила життя.