Чому в резолюцію ПАРЄ не включили прямої фрази про військовополонених
Те, що в резолюцію ПАРЄ не включили прямої фрази про наших військовополонених, – це, звісно, прикро й обурливо
Але ж і бояться європейці хоча б опосередковано визнати, що на європейському континенті йде реальна війна! Адже, якщо визнаєте, що є військовополонені, то мусите визнавати, що є війна й хтось таки її веде та виступає в ролі агресора.
Тому з повноцінним формулюванням текст резолюції не проходив ні в комітеті, ні в залі. Але знайшли певний компроміс, який за правовими викрутасами таки проводить важливе для нас визначення. Зроблено посилання на гуманітарні конвенції, в тому числі на Женевську.
Для неспокушеного читача такий текст не несе якогось смислового навантаження. Але резолюції зазвичай ухвалюють не для пропагандивного застосування (хоча й для нього теж), а для створення правового прецеденту та констатації певних правових реалій. А коли мова йде про Женевську конвенцію, то це автоматично історія з полоненими, окупованими територіями тощо.
Тому для основної мети така поправка (її вніс Гончаренко) цілком достатня. Хоча осад від половинчастості європейських політиків таки залишився. А нашій делегації маємо подякувати, що навіть при такому спротиві вони добиваються свого.