Сім вчинків для блага України
Сьогодні в Україні можливі тільки два варіанти сценарію розвитку подій.
Сьогодні в Україні можливі тільки два варіанти сценарію розвитку подій. Один варіант, який приведе до результату, який буде компромісним, і другий, який може стати кривавим. Другий варіант нами не розглядається: треба думати над тим, як нам рухатися далі.
План виходу з політичної та соціально-економічної кризи або сім ВЧИНКІВ для блага України
1.Президент негайно видає указ про відставку уряду і разом з опозицією формує позапартійний уряд фахівців-управлінців.
2. Особи, винні у злочинах 30 листопада та 1 грудня 2013 р., притягаються до кримінальної відповідальності безвідносно до займаних посад.
3. Новопризначений уряд укладає Угоду про асоціацію на наступному саміті Україна - ЄС у січні - лютому 2014 р. з урахуванням необхідності надання Україні з боку ЄС макроекономічної допомоги у розмірі, про який сторони домовляться під час розробки Дорожньої карти з імплементації угоди.
4. Верховна Рада приймає закон про політичну амністію та імунітет для Президента та Прем´єр-мінстра України. Закон передбачатиме два головних положення:
а) чинні президент та прем'єр-міністр не підпадатимуть під кримінальну відповідальність строком на 5 років після залишення своїх посад;
б) особи, які стали жертвами вибіркового правосуддя, будуть звільнені та отримають право на лікування за кордоном.
5. Верховна Рада негайно ініціює перед Конституційним судом запит про тлумачення його рішення від 10.09.2010 р. з метою повернення до парламентсько-президентської форми правління. Останній розгляне це подання в терміновому порядку.
6. Новопризначений уряд працює до моменту обрання нового Президента України.
7. Уряд зосередить свою головну увагу на вирішенні таких завдань:
- зупинення катастрофічного спаду виробництва, забезпечення стабілізації фінансово - економічної системи та зростання ВВП вже у 2014 р; - підтримка значними кредитними ресурсами підприємств України (особливо на Сході та Півдні), які потерпають від економічної агресії з боку Росії та тих підприємств, які потребують фінансової і технічної допомоги для виходу на ринки ЄС;
- створення з цією метою Банку розвитку України, який має залучити фінансові ресурси у розмірі 10-15 млрд. євро з фондів ЄС, причому ставка довгострокового фінансування має бути такою, як і в країнах ЄС; - відновлення співпраці з МВФ та розморожування кредитної лінії у 15 млрд. дол.;
- укладення нової газової угоди з Росією, яка базуватиметься на ринкових (раціональних) цінах на газ та його транзит. У разі неможливості - мінімізація закупівлі російського газу, форсування видобутку власного газу, фінансова підтримка підприємств для самозабезпечення газом на альтернативних ринках.
Хоча ці пропозиції не носять виключного характеру та можуть (повинні!) бути доповненими, пункти 1 - 6 реалізуються в пакеті.
Альтернативою компромісу буде кров. Саме такого сценарію чукають недруги України. Ми маємо бути розумнішими.