Чому замовчала Рада
У перші місяці російського вторгнення Парламент відіграв ключову роль в інформаційній обороні країни
Сьогодні Верховна Рада ухвалила спеціальну Постанову, за якою під час дії воєнного стану буде здійснюватись висвітлення роботи парламенту.
Відразу зазначу, що я не голосувала за неї.
На моє щире переконання, прийняття цієї постанови суперечить цінностям народовладдя, прозорості ухвалення рішень, відкритості Парламенту як інституції.
Це рішення підриває довіру суспільства до Парламенту, яку він здобував у дуже непростих умовах з перших днів повномасштабного російського вторгнення.
Саме Верховна Рада була тією державною інституцією, яка зберегла свою здатність ефективно працювати та ухвалювати найнагальніші рішення в інтересах країни: для отримання Україною статусу кандидата у члени ЄС, на підтримку ЗСУ, економіки та бізнесу, для допомоги громадянам.
У перші місяці російського вторгнення Парламент також відіграв ключову роль в інформаційній обороні країни.
Ми інформували суспільство про події в Україні і поза її межами усіма доступними каналами комунікацій, у режимі 24/7. Це був той напрямок, який вівся мною з Апаратом і нашими міжнародними партнерами, як віцеспікеркою і координаторкою роботи інформаційного штабу Верховної Ради. І люди, наші виборці, високо оцінили таку відкритість та інформативність законодавчого органу!
Навіть в умовах воєнного стану неприпустимо наглухо закриватися від людей. І мова йде не про критиканство, а про те, щоб українці мали змогу бачити чесну конкуренцію, фахову дискусію та змагальність ідей, які дають можливість Раді приймати кращі рішення для держави і суспільства.
Переконана, що телеканал «Рада» повинен системно інформувати громадян про діяльність Парламенту. Це його ключові місія і призначення. Розуміючи усі безпекові вимоги та обмеження, ніщо не заважало забезпечити трансляцію пленарних засідань Верховної Ради в ефірі парламентського телеканалу у запису.
Верховна Рада не може рухатися до Європи тим шляхом, який не відповідає європейським цінностям відкритості державних інституцій. І це в той час коли, ми спільними зусиллями з нашими європейськими колегами відкрили окремий сайт на порталі Європарламенту, де висвітлюється діяльність Верховної Ради в умовах масштабного російського вторгнення.
Водночас парламентська більшість вирішила інакше. Я особисто поділяю позицію тих опозиційних фракцій і груп та народних обранців, які не голосували за постанову 7739.